Europos Sąjunga nori įpareigoti savo nares mažinti dujų vartojimą – „Bloomberg“

Europos Sąjunga svarsto galimybę jau kitą mėnesį savanoriškai 15 proc. sumažinti gamtinių dujų suvartojimą valstybėse narėse, baiminantis, kad Rusija gali sumažinti energijos tiekimą, skelbia verslo naujienų agentūra „Bloomberg“.

Pagal planą, pavadintą „Saugokime dujas saugesnei žiemai“, Europos Komisija planuoja Bendrijos narėms rekomenduoti veiksmus, apimančius šildymo ir oro kondicionavimo paslaugų mažinimą, taip pat tam tikras rinka pagrįstas priemones.

„Bloomberg“ teigimu, šis planas turėtų būti paviešintas trečiadienį.

„Europos Komisija daro prielaidą, kad Rusija neatnaujins viso tiekimo per dujotiekį „Nord Stream 1“, kuris anksčiau šį mėnesį buvo uždarytas remontui“, – antradienį sakė ES biudžeto komisaras Johannesas Hahnas.

Derybos dėl šio pasiūlymo yra privačios, o planuojamas sprendimas suteiktų komisijai teisę paskelbti perspėjimą konkrečiose šalyse, jei jose kyla didelė dujų pasiūlos trūkumo arba paklausos padidėjimo rizika. Priemonei įgyvendinti reikės valstybių narių pritarimo, kurio komisija galėtų paprašyti jau kitą savaitę per nepaprastąjį energetikos ministrų posėdį.

Didelė Bendrijos šalių grupė nepritaria privalomiems dujų vartojimo mažinimams. Jie pažymi, kad nacionalinės vyriausybės jau turi nenumatytų atvejų planus ir mažins paklausą, nesvarbu, ar ES juos įpareigos, ar ne.

Kaip pranešama, ketvirtadienį, liepos 21 d., Rusijos Federacija planuoja atkurti dujų tiekimą per „Nord Stream 1“. Gali sumažėti dujų eksporto apimtys.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer