Gentvilas įtaria gudrų planą dėl Landsbergio kandidatūros į eurokomisarus: „Eikite velniop su šitais ultimatumais“

Pykčius ir kritiką iš koalicijos partnerių, konservatoriai pradėjo gesinti organizuodami slaptus susitikimus. Konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis slaptai, neskelbdamas darbotvarkėje, susitiko su ilgamečiu liberalu Eugenijumi Gentvilu ir Seimo Pirmininke Viktorija Čmilyte-Nielsen.

Gentvilas pridūrė, kad Landsbergis jį terorizavo žinutėmis ir skambučiais. Nors Landsbergis atvirai paramos jo kandidatūrai į eurokomisarus liberalų neprašė, Gentvilas neatmeta, kad konservatoriai tempdami laiką galiausiai gali duoti koalicijos partneriams ultimatumą – būtinai palaikyti vieną ar kitą kandidatūrą.

Liberalų mohikanas Eugenijus Gentvilas koalicijos partneriams konservatoriams pastaruoju metu leidžia kur kas aštresnes kritikos strėles nei Seimo Pirmininkė. 

„Sėdime prie situacijos, kurią galime vadinti „prie sudužusios geldos“, – komentavo liberalas E. Gentvilas. 

Nuo šios frazės apie konservatorių delsimą kalbėti apie kandidatą į Europos Komisiją prabėgo vos kelios savaitės, tačiau santykiai su koalicijos partneriais, pasak Gentvilo, išlieka sudėtingi. 

Mat bendravimo tarp koalicijos pastaruoju metu ypač mažai. Mažai ir politinės kultūros Seimo salėje. 

„Konservatorius Semeška pamatęs pirštą iškėlusią opozicionierę valstietę sako, čia nekilnok rankų, nes būsi pirma, kuri aptarnaus okupantų kariuomenę. Man gėda. Aš kalbu po to, štai kuo aš skiriuosi nuo konservatorių“, – teigia E. Gentvilas. 

Gentvilas sako, kad dėl dažnos jo kritikos konservatoriai jau sunerimo. 

„Jeigu jūs norit taip toliau gauti, tai nenustebkite, kad aš ir šaudau į kaktą“, – sako politikas. 

Sako Gentvilas, kad tokią frazę jam teko pasakyti Gabrieliui Landsbergiui, kuris šią savaitę su juo suorganizavo slaptą susitikimą. Sako terorizavo Landsbergis jį žinutėmis ir skambučiais.

Eugenijus Gentvilas savo darbotvarkėje susitikimą pažymėjo, Landsbergis – ne.

Susitiko ir su Čmilyte-Nielsen

Gabrielius Landsbergis konservatorių įvardijamas kaip geriausias kandidatas į eurokomisarus. Kaip galimą kandidatą į Europos Komisiją jį įvardijo ir įtakingas leidinys „Politico“. Nors pats Landsbergis – primename – apie savo norus ir galimybes nieko nekomentuoja. 

Prieš pokalbį su Gentvilu Landsbergis susitiko ir su Seimo Pirmininke. Čmilytė sako, kad Landsbergis jos, priešingai nei Gentvilo, skambučiais neterorizavo.  

„Jokių sprendimų ar užkulisinių sprendimų nebuvo. Tiesiog buvo pokalbis apie tai, kokia toliau bus eiga“, – teigia V . Čmilytė-Nielsen. 

Tačiau, ar liberalai matytų Gabrielių Landsbergį Europos Komisijoje? 

„Tai priklauso nuo to, apie kokią sritį kalbėsime. Ir tada vertinsime konkrečius kandidatus. Šiandien per daug nežinomųjų, kad atsakyčiau į šiuos klausimus“, – komentuoja Seimo Pirmininkė. 

Liberalas E. Gentvilas atsargiai stebi, kokius žaidimus šiuo metu žaidžia konservatoriai tempdami laiką dėl kandidato į eurokomisarus skyrimo. Jis nujaučia, kad konservatoriai gali bandyti įsprausti koalicijos partnerius į kampą. Mat iškart po susitikimo Landsbergis išvyko iš Lietuvos į Jungtines Valstijas. Jo atstovė pranešė, kad ministras į Lietuvą grįš tik mėnesio pabaigoje.  

„Jeigu yra kieno nors planas atnešti likus dienai ar trim dienoms kandidatūrą ir pasakyti: arba, arba. Aš iš anksto pasakau, eikite velniop su savo šitais ultimatumais. Aš balsuosiu prieš, agituosiu frakciją balsuoti prieš, mes nesame pastumdėliai, mes esame lygiaverčiai proceso dalyviai“, – kerta E. Gentvilas.

Kandidatą pasiūlė ir Nausėda

Kandidatą į Europos Komisiją teikia Vyriausybė, tačiau tam reikia prezidento pritarimo. Galiausiai dėl to balsuoja Seimas. Prezidentas Gitanas Nausėda dėl šio klausimo buvo susitikęs su premjere Ingrida Šimonyte. 

„Aš pasakiau kokios pavardės ir kokia pavardė būtų priimtina. Premjerė priėmė, mano supratimu, gana palankiai. Tai tiek žinių“, – teigia Gitanas Nausėda. 

Neoficialiai žinoma, kad buvo pasiūlytas visai kitas kandidatas nei Gabrielius Landsbergis. 

Opozicija ir pats prezidentas Gitanas Nausėda buvo užsiminęs, kad į eurokomisarus tiktų ir premjerė Ingrida Šimonytė. 

www.tv3.lt

Site Footer