Grėsminga žinutė rusams iš Zelenskio kabineto: Ukraina užimtas teritorijas atsikovos tik ginklu, ne derybomis

Ukrainos prezidento kanceliarijos vadovo patarėjas Mychailo Podoliakas įsitikinęs, kad Rusijos karinės pajėgos, Vakarams Ukrainą aprūpinus raketų sistemomis, pradėjo panikuoti. Jis neabejoja, kad Ukraina atsikovos Rusijos laikinai okupuotas teritorijas, tačiau tai teks daryti tik ginklu, o ne derybų keliu.

„Rusijos kariuomenė, kai tik gavome HIMARS (salvinės raketų ugnies sistemos – red. past.), pradėjo panikuoti. Kodėl? Puolami logistikos ir amunicijos centrai, puolami taktinių sprendimų priėmimo centrai. Visa tai sukelia [rusų pajėgų] paniką ir šitie žmonės ant žemės viską jaučia. Jie supranta, kad viskas bus kitaip“, – M. Podoliako pareiškimą Ukrainos televizijoje cituoja UNIAN.

Prezidentūros kanceliarijos vadovo patarėjas pažymėjo, kad Rusijos pajėgos visiškai neinvestuoja pinigų į įmones ir infrastruktūrą laikinai okupuotose teritorijose.

„Jie ateina dėl propagandos, kaip Rusijos Federacijos Statybos ministerijos vadovas Faizulinas, sako – mes čia vystysime vieną, antrą, trečią… Statysime čia daugiabučius, pavyzdžiui, atstatysime Mariupolį. Bet rusiški pinigai ten visai nekeliauja. Nes rusai tikrai žino, kad šių teritorijų neišsaugos. Todėl šiandien ten nieko neinvestuoja, o tik inscenizuoja“, – sakė M. Podoliakas.

Jis pridūrė, kad žmonėms, gyvenantiems laikinai okupuotose teritorijose, pavyksta perduoti informaciją apie tai, kas vyksta rusų kontroliuojamose žemėse.

„Žinoma, mes dirbame per tam tikras technologijas su žmonėmis, kurie yra okupuotose teritorijose. Mes suteikiame jiems informaciją. Ir, beje, ten praktiškai nėra prorusiškų nuotaikų – čia ne 2014-ieji“, – pabrėžė M. Podoliakas.

Jis taip pat akcentavo, kad Ukraina ketina atkovoti rusų užimtas žemes tik ginklu, o ne derybomis.

„Tik ginkluotomis priemonėmis. Jokia diplomatija, jokie Minsko nauji formatai mums nepadės. Tai yra pagrindinis dalykas ir tai reikia suprasti. Reikia suvokti, kad tik karinėmis priemonėmis įrodysime, kad Rusijos Federacija neturi nei teisinių, nei faktinių teisių daryti įtaką šiose teritorijose“, – toliau kalbėjo M. Podoliakas.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pastangas užimti visą Donbasą dabar laiko jau penkis mėnesius besitęsiančio savo karo Ukrainoje pagrindiniu tikslu. Dalį šio regiono nuo 2014 metų kontroliuoja Maskvos remiami separatistai. Rusija jų įkurtų „liaudies respublikų“ nepriklausomybę pripažino likus kelioms dienoms iki invazijos pradžios vasario 24-ąją.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer