Britų žvalgybos vadas: Rusija neteko pusės savo šnipų Europoje

Per penkis mėnesius nuo savo pačios inicijuoto karo Ukrainoje Rusija neteko pusės savo šnipų Europoje, teigia Didžiosios Britanijos užsienio žvalgybos tarnybos MI6 vadovas Richardas Moore‘as, praneša CNN.

Didžiosios Britanijos užsienio žvalgybos tarnybos vadovas mano, kad Rusija prarado gebėjimą šnipinėti Europoje „perpus“ po to, kai iš Europos miestų buvo išsiųsti daugiau nei 400 Rusijos žvalgybos pareigūnų ir sulaikyti keli civiliais apsimetę užsislaptinę šnipai.

Vasarį Rusijai įsiveržus į Ukrainą, Europos šalys išsiuntė „bent 400 Rusijos žvalgybos pareigūnų, veikusių prisidengiant diplomatine uždanga“, Aspeno Saugumo Forume CNN sakė R. Moore‘as.

„Ir Jungtinėje Karalystėje mes manome, kad tai tikriausiai perpus sumažino jų galimybę šnipinėti Rusijai Europoje“, – tęsė R. Moore‘as.

Jis pridūrė, kad pastaraisiais mėnesiais taip pat buvo atskleista ir suimta nemažai „nelegalų“, arba Rusijos šnipų, veikiančių gilioje priedangoje ir apsimetusių paprastais civiliais.

Kovą Lietuvos Valstybės saugumo depratamentas paskelbė, kad Lietuvoje suaktyvėjo Rusijos ir Baltarusijos šnipai. Tuomet teigta, kad net ir mūsų šalyje diktatorių režimų agentai seka ir persekioja čia besislapstančius opozicionierius.

Tačiau Vladimiro Putino ir Aliaksandro Lukašenkos šnipai domisi ne tik savo bendrapiliečiais – tuomet krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas teigė, kad sulaikyti asmenys, fotografavę ir strateginius Lietuvos objektus.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer