Kurios šalys Ukrainai perdavė daugiausiai žadėtų ginklų? Lietuva – tarp lyderių

Ginklų pristatymas į Ukrainą sumažėjo, palyginti su ankstesniais mėnesiais, skelbia Kylio pasaulio ekonomikos institutas. Ukrainai žadėtų ginklų tiekimo lyderė yra Lenkija.

Kylio pasaulio ekonomikos instituto mokslininkai nustatė, kad ginklų tiekimas Ukrainai mažėja. Nuo birželio 8 iki liepos 1 dienos tiekimo įsipareigojimai reikšmingai nepadidėjo, o faktiniai pristatymai taip pat sumažėjo, palyginus su ankstesniais mėnesiais, rašo Vokietijos leidinys Bild, kurį cituoja UNIAN.

Remiantis stebėjimo duomenims, per visą laikotarpį Vakarų šalys pažadėjo 80,7 mlrd. eurų pagalbą.

Beveik 90,7 proc. ginklų, kurių vertė 1,12 mlrd. eurų, atkeliavo iš JK. Kanada Ukrainai iki šiol suteikė 82,5 proc.

Tarp šalių, kurios suteikė visą 100 proc. pagalbos: Latvija, Prancūzija, Italija, Belgija, Liuksemburgas, Suomija, Slovėnija, Austrija, Bulgarija.

Nuo 98 iki 58 proc. įdėti (mažėjančia tvarka): Estija, Norvegija, Čekija, Nyderlandai, Lietuva, Slovakija, Ispanija, Švedija, Danija, Australija.

Tuo tarpu Jungtinės Amerikos Valstijos pristatė tik 38,4 proc. žadėtų ginklų. Vokietija taip pat gerokai atsilieka: šalis pažadėjo 675 milijonų eurų vertės ginklų, o iki šiol pristatė tik 39,9 proc. (269 mln. eurų).

Po Vokietijos rikiuojasi Naujoji Zelandija, įvykdžiusi 31 proc. žadėto, ir Graikija su 5,8 proc. Pačioje sąrašo pabaigoje rikiuojasi Pietų Korėja, Portugalija, Rumunija ir Kroatija, suteikusios 0 proc.

Kiek anksčiau Vokietijos kancleris Olafas Scholzas, reaguodamas į kritiką dėl žemo ginklų tiekimo Ukrainai intensyvumo, pareiškė, kad šalis dėl objektyvių priežasčių negali siųsti ginklų į Ukrainą, kovojančią su Rusija tokiu pat intensyvumu kaip JAV. valdžios institucijos daro.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer