Griežta JAV reakcija į Rusijos smūgį vaikų ligoninei: pasiuntė ypatingą žinutę Putinui

Baltieji rūmai pasmerkė Rusijos smūgius Kyjivo vaikų ligoninei „Ochmatdyt“ ir pažadėjo šią savaitę pasiųsti labai griežtus signalus ir žinutes Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui.

Susitikime su žurnalistais Baltųjų rūmų patarėjas nacionalinio saugumo komunikacijos klausimais Johnas Kirby pareiškė, kad V. Putinui „normalu smogti civilinei infrastruktūrai“ ir jam „nerūpi, ar žmonės yra ligoninėse, ar gyvenamuosiuose pastatuose“.

„Tai, ką pamatysite šią savaitę, yra labai stiprus signalų ir žinučių rinkinys ponui Putinui, kad jis negali laukti NATO, negali laukti Jungtinių Valstijų. Mes ir toliau remsime Ukrainą“, – patikino J. Kirby, rašo „Ukrainska Pravda“.

J. Kirby teigimu, Rusija suintensyvino kampaniją prieš Ukrainos energetikos sistemą, tyčia „atimdama iš civilių gyventojų šviesą“ prieš rudenį ir žiemą.

Baltųjų rūmų pareigūnas paskelbė, kad antradienį prasidedančiame NATO viršūnių susitikime bus imtasi „kelių rimtų žingsnių“ Ukrainos priešlėktuvinei gynybai stiprinti.

Per masinę rusų ataką Ukrainoje žuvo mažiausiai 33 žmonės, smogta vaikų ligoninei Kyjive

Rusija pirmadienį paleido dešimtis raketų į įvairius Ukrainos miestus, surengdama masinį išpuolį, per kurį, be kitų objektų, buvo smogta vaikų ligoninei Kyjive, žuvo mažiausiai 33 žmonės, dar dešimtys buvo sužeisti, pranešė pareigūnai.

Rusijos retas dieninis išpuolis įvyko tuo metu, kai Varšuvoje lankosi prezidentas Volodymyras Zelenskis. Kaimyninėje šalyje jis vieši prieš išskrisdamas į NATO viršūnių susitikimą Vašingtone.

V. Zelenskis atvyko į Varšuvą pasirašyti saugumo susitarimo su ministru pirmininku Donaldu Tusku. Abu lyderiai tylos minute pagerbė naujų Rusijos smūgių Ukrainoje aukas.

Ukrainiečių prezidentas Varšuvoje paragino sąjungininkus „griežčiau atsakyti į smūgį, Rusijos vėl suduotą mūsų gyventojams, mūsų žemei ir mūsų vaikams“.

Naujienų agentūros AFP žurnalistai pranešė, kad Kyjivo centre girdėjosi sprogimai, virš miesto kilo juodi dūmai. Pranešama, kad sostinė atakuota dviem bangomis.

www.tv3.lt

Site Footer