Gyvačių salos kaina – milžiniška: rusams ji kainavo tiek, kad užima kvapą

Birželio pabaigoje rusų įsibrovėliai paliko strategiškai svarbią Gyvačių salą Juodojoje jūroje. Rusijos gynybos ministerija greitą rusų atsitraukimą pavadino „geros valios žingsniu“. Vyriausiasis Ukrainos ginkluotųjų pajėgų vadas Valerijus Zalužnijus paaiškino, kad „okupantai paliko salą, neatlaikę mūsų artilerijos ugnies, raketų ir oro smūgių“, rašo „Forbes“.

Salą rusai užėmė vasario 24 d. ir būdami saloje jie patyrė daug nuostolių.

Didžiausias okupacinės armijos nuostolis buvo Juodosios jūros laivyno flagmanas – 750 milijonų dolerių vertės raketų kreiseris „Moskva“, kuris nukentėjo balandžio 13 d., kitą dieną po jam skirto pašto ženklo išleidimo į apyvartą, ir nuskendo balandžio 14 d.

Be to, buvo sunaikinti mažiausiai aštuoni „Thor“, „Pantsyr“ ir „Arrow“ tipų priešlėktuviniai kompleksai, kurių bendra kaina siekė daugiau nei 100 mln.

Vienas iš svarbių taikinių buvo gelbėjimo vilkikas „Vasilijus Bekh“. Tai buvo vienas naujausių – Astrachanės laivų statykla jį pradėjo statyti 2016 m. Ukrainos kariškių teigimu, laive buvo priešlėktuvinių raketų kompleksas „Tor“. Laivas nuskendo birželio 17 d., kai jį pataikė Ukrainos raketa.

Salos išlaisvinimo operacijos metu buvo sunaikintos trys priešlėktuvinių raketų ir pabūklų sistemos Pantsir S1. Birželio 27 d., sunaikinus paskutinį iš jų, operatyvinė vadovybė „Pietūs“ pranešė: karinė operacija skirta ilgam ir absoliučiam salos išvadavimui iš okupantų. Tačiau sala buvo išlaisvinta tą pačią savaitę.

Bendra Gyvačių salos ir aplinkiniuose vandenyse sunaikintos įrangos sąmata siekia 915 mln.. Atsižvelgiama tik į žinomus ir patvirtintus nuostolius – sąrašas gali būti nebaigtinis.

Gyvatės sala yra 17 hektarų ploto ir buvo vienintelė rusų okupuota Odesos srities teritorija. Po jų pabėgimo regionas vėl visiškai kontroliuojamas Ukrainos.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer