„Ignitis“ nutraukė dalį sutarčių su verslo klientais: paaiškino, kas laukia privačių klientų

Viešojoje erdvėje pasirodžius pranešimams, kad „Ignitis“ nutraukė sutartis su dalimi verslo klientų sunerimo ir privatūs įmonės klientai. Gyventojai baiminasi, kad ir jų elektros tiekimo sutartys bus nutrauktos. Bendrovės atstovė aiškino, kad sutarčių sąlygos numatė, kad jos gali būti keičiamos. Todėl jos ir buvo nutrauktos. Tačiau nuramino visus privačius klientus – jų sutartys nebus keičiamos.

Bendrovės „Ignitis“ ryšių su visuomene projektų vadovė Laura Beganskienė komentavo, kad šiuo atveju kalbama apie neterminuotus biržinės kainodaros kontraktus, kurių sąlygos tiek verslo klientui, tiek tiekėjui iš anksto įspėjus leidžia koreguoti sąlygas arba, jei kuri nors pusė nesutinka, jas nutraukti.

„Mes siekiame su visais klientais rasti bendrą sutarimą ir tikimės, kad mūsų atliekamos neterminuotų kontraktų korekcijos bus priimtinos klientams ir jie nuspręs toliau bendradarbiauti su mumis. Visgi, jeigu klientai apsispręs paslaugas pirkti iš kitų tiekėjų – jie tą teisę turi. 

 Su verslo klientais sudaryti neterminuoti biržinės kainodaros kontraktai buvo pasirašyti tuo metu, kai įprasta elektros energijos kaina siekė apie 50 Eur/MWh. Biržinės kainos struktūroje taip pat įtraukta papildoma fiksuota dedamoji, padengianti kitus su elektros tiekimu susijusius kaštus. Šiuo atveju, kadangi kainos išaugo iki 300 Eur/MWh ir daugiau, fiksuota dedamoji nebepadengia su elektros kainos dydžiu tiesiogiai susijusių elektros balansavimo išlaidų, todėl fiksuota dedamoji turi būti keičiama. Dėl šios priežasties, laikydamiesi sutartyje numatytų terminų ir sąlygų klientus informavome apie sutarties nutraukimą ar sąlygų koregavimą“, – situaciją aiškino įmonės atstovė. 

Pasak L. Beganskienės, privatūs „Ignitis“ klientai 100 proc. gali būti ramūs, jų sutartys nebus keičiamos. 

Sutartis nutraukė ir veiklą sustabdė „Perlas Energija“

Portalas tv3.lt primena, kad rugpjūčio 18 d. įmonė „Perlas Energija“ informavo visus klientus, kad nuo šių metų rugpjūčio 31 dienos nutraukia savo, kaip nepriklausomo elektros energijos tiekėjo, veiklą. 

Bendrovė veiks tol, kol išparduos turtą, išmokės kompensacijas klientams, atsiskaitys su kreditoriais ir partneriais. Bendrovės akcininkai negaus jokio „Perlas Energija“ turto ir uždarbio įmonę uždarius. 

„Tokį sprendimą priimti paskatino kelių veiksnių visuma. Visų pirma, dėl prieš savaitę padaryto sprendimo perkelti klientus į biržos planą, praradome pasitikėjimą ir iš klientų, ir iš atsakingų institucijų, kas reiškia, kad pritraukti naujų klientų artimiausiu metu būtų neįmanoma. Antra, esami klientai aktyviai nutraukinėja sutartis: šiuo metu yra apie 20 000 nutraukimų, kas gali atrodyti nedaug bendrame klientų krepšelyje, tačiau matome nutraukimų tempą, žinome, kad skaičius bus tikrai didelis ir galime būti nepajėgūs tiekti elektros likusiems klientams, jei prarasime didelę dalį turimos klientų bazės. Trečia, kreditoriai, iki šiol finansavę mūsų veiklą, tai daryti atsisako.  

Būtent dėl šių priežasčių visumos sustabdome veiklą dabar, nelaukdami, kol pablogės bendrovės finansinė situacija ir nebegalėsime tiekti paslaugų likusiems klientams. Šiandien tokį sprendimą priimame galvodami apie klientus, kuriems dabar dar galime sukurti geriausias įmanomas sąlygas pakeisti nepriklausomą tiekėją. Vėliau tokių sąlygų paprasčiausiai galime neturėt, nenorime tuo rizikuoti“, – situaciją komentuoja Vilius Juraitis, „Perlas Energija“  vadovas. 

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer