Internete plinta šokiruojantis vaizdelis – Lietuvoje prie sienos su Baltarusija daugybė prabangių automobilių

Socialiniuose tinkluose paplito informacija apie viename Lietuvos kaime, esančiame netoli pasienio su Baltarusija, automobilių aikštelėje pristatytus prabangius, aukščiausios klasės automobilius. Teigiama, kad šie automobiliai ten stovi dėl sugriežtintų sankcijų, jie negali būti transportuojami į Baltarusiją.

Išsamų video reportažą apie tai žiūrėkite 18:30 val. TV3 žiniose.

Opozicinio Baltarusijos portalo „Nasha niva“ teigimu, netoli „Medininkų – Kamenyj Log“ esančio sienos perėjimo punkto galima rasti tuzinus prabangių automobilių, sustatytų žmonių kiemuose ir privačiose aikštelėse. Tvirtinama, kad dar dalis prašmatnių automobilių stovi Vilniaus „Gariūnų“ turgaus stovėjimo aikštelėje.

Teigiama, kad didelei daliai ar kone visiems sustatytiems prabangiems automobiliams buvo neleista kirsti Lietuvos-Baltarusijos sienos dėl birželio 4-ąją dieną Lietuvoje įvestų papildomų reikalavimų kertant sieną.

Vaizdais, iš minimų aikštelių ir kiemų, pasidalino socialiniame tinkle „Instagram“ pasidalino „rihor33“ slapyvardžiu pasivadinęs vyras.

Vaizdo įraše galime išvysti vaizdus, kuriuose prabangūs automobiliai stovi privačioje stovėjimo aikštelėje, kaimo namų kiemuose ir „Gariūnų“ stovėjimo aikštelėje.

Tvirtinama, kad įvairių markių sportinių automobilių, tokių kaip „BMW“, „Mercedes“, „Porsche“ ir daugybės kitų, kainos gali siekti ir virš 50 000 tūkst. eurų.

Nuo šių metų birželio 4 d. nustatytais Lietuvos Respublikos muitinės reikalavimais eksportuojamiems, taip pat reeksportuojamiems ar gabenamiems tranzitu iki penkerių metų senumo automobiliams bus privaloma pateikti šiuos dokumentus:

1. Apmokėjimą už prekes ir prekių pirkimo – pardavimo sutartį, bei dokumentą patvirtinantį pinigų gavimą iš pirkėjo (banko sąskaitos išrašą);

2. Jeigu automobilis vyksta ne sava eiga, transportavimo dokumentus ir apmokėjimo už automobilio transportavimą iki jo perdavimo gavėjui trečiojoje šalyje dokumentus – transportavimo kompanijos banko sąskaitos išrašą;

3. Pažymą apie galutinį prekių gavėją (jei juridinis asmuo – įmonės registracijos pažymėjimo išrašas) ir paaiškinimą kur prekės bus naudojamos;

4. Įsipareigojimus/patvirtinimus iš eksportuotojo ir prekių gavėjo, kad prekės nėra skirtos Rusijai ir šios prekės nebus parduotos ar kitaip perduotos naudojimui Rusijoje;

5. Per 40 kalendorinių dienų po atitinkamos eksporto, reeksporto, tranzito deklaracijos ar TIR knygelės įforminimo dienos pateikti jai trečiosios šalies muitinės patvirtintą muitinės deklaracijos kopiją ar kitą dokumentą, liudijantį, kad eksportuotiems, reeksportuotiems ar tranzitu per Sąjungos muitų teritoriją gabentiems automobiliams, kuriuos pagal dokumente pateiktą informaciją įmanoma vienareikšmiškai identifikuoti, trečiojoje šalyje įforminta išleidimo į laisvą apyvartą ar kita muitinės procedūra, laikantis tarptautinių sankcijų taikymo sąlygų.

Tokie sugriežtinti reikalavimai taikomi, kadangi dažnu atveju į Baltarusiją pervežtos transporto priemonės po to yra pervežamos ir parduodamos Rusijoje, tokiu būdu siekiant apeiti šaliai agresorei taikomas sankcijas.

www.tv3.lt

Site Footer