Iš gaisro Viršuliškėse pabėgusi Emilija nustėro, kokį butą pasiūlė savivaldybė: prašo tik vieno

Antradienį Vilniuje, Viršuliškėse įvyko tragedija – sprogus daugiabučiui žuvo du žmonės – vienas iš jų 7-metis berniukas. Kitiems namo gyventojams išsigelbėti pavyko. Tarp išsigelbėjusių 18-metė Emilija Aranauskaitė kartu su 16-mečiu broliu. Mergina kartu su šeima liko be namų, kuriuose ji gyveno visą gyvenimą, praleido savo gražiausius vaikystės metus. Šiuo metu Emilijos šeimai reikalinga finansinė pagalba.

Naujienų portalui tv3.lt Emilija su skausmu papasakojo lemtingo antradienio detales: „Tai didelis sukrėtimas ne tik mūsų šeimai, bet ir kitiems gyventojams. Stebuklas, kad spėjome išeiti iš buto, nes tai buvo sekundžių reikalas, apsiėjome be sužeidimų.“

Emilija teigia, kad kaimyną, kurio bute įvyko sprogimas jų šeima pažinojo. „Jis buvo labai savotiškas, kaimynų vengdavo, kibdavo prie visų, kaltindavo, kad kažkas jo elektrą vagia, vaikšto po jo namus. Grasino viršutiniams kaimynams, nes jie auginą mažą vaiką, kuris bėgioja po namus ir jam tai labai girdisi.

Labai mėgo girtis turintis daug pinigų. Kaimynė pasakojo, kad valandą prieš įvykį į jo būtą buvo kviesta policija, bet jis durų neatidarė. Nežinau ar kas kvietė ar jis pats. Bet jis niekad netriukšmaudavo, negerdavo, jo nebuvo matyti“, – kaimyną prisimena Emilija.

Naujienų portalas tv3.lt susisiekė su Bendrosios pagalbos centru ir policijos atstovais, kurie patvirtino, kad policija tą dieną į daugiabutį kviesta nebuvo.

„Brolis spėjo užsidėti batus, o aš išlėkiau tik su kojinėmis“

Antradienį sprogo Viršuliškėse esančio daugiabučio, 4 aukšte esantis, šoninis butas. Emilijos šeima gyveno 5 aukšte, centriniame bute. Sprogimo metu Emilija buvo tolimiausiame nuo epicentro kambaryje, o jos brolis miegojo arčiausiai nuo įvykio esančiame kambaryje. Tėvai tuo metu buvo darbuose.

„Jautėsi stiprus smūgis, krito knygos iš lentynų, pirmas sekundes pribėgau prie lango ir pamačiau lauke krūvą šiukšlių. Ėjau link brolio kambario ir koridoriuje pamačiau pilkus dūmus, staigiai užuodžiau dujas ir supratau, kad jos ir bus sprogusios.

Greitai kėliau miegantį brolį. Jis nelabai suprato, kas įvyko. Sakiau: „Bėgam, sprogom, pasiimk daiktus!“ Kol brolis lipo iš lovos aš surinkau pasus ir pinigus. Prie brolio lovos sienos tikriausiai įtrūko blokai, nes staigiai kilo juoda dūmų srovė. Brolis spėjo užsidėti batus, o aš išlėkiau tik su kojinėmis. Jau nekalbu, kad buvom be striukių, tik su pižamomis.

Atsidarę duris laiptinėje matėme didelį dūmų kalną, dužusius stiklus, nuolaužas, nebuvo kada galvoti, ar galiu susipjaustyti kojas – eini kuo greičiau lauk iš ten. Priėjus 4 aukštą matėme išsprogdintas duris, laiptinės metaliniai turėklai buvo užgriuvę ant pačių laiptų, pro butą buvo galima matyti atvirą liepsną.

Saugiai iš buto išėjome per mažiau negu minutę. Buvome šoke, nelabai supratome avarijos masto. Gretimų namų žmonės atnešė pledus, striukes, batus, davė šiltų gėrimų, kol laukėme savo artimųjų. Lauke pamatėme sutrūkinėjusį namo bloką, dužusius langus butuose, laiptinėje – atvirą ugnį 4 ir 5 aukštuose“, – su siaubu įvykio detales prisimena Emilija.

Prarado namus, kuriuose gyveno beveik 20 metų

„Visiems tikrai sunku emociškai, praradome namus, kuriuose gyvenome beveik 20 metų, mes ten užaugome, ten liko visi mūsų daiktai. Tai yra pats žiauriausias ir skaudžiausias įvykis, kurį teko patirti. Emociškai sunku mums visiems. Džiaugiuosi, kad pavyko išlaikyti šaltą protą, reaguoti greitai, prikelti brolį ir dar svarbiausius daiktus pasiimti“, – su liūdesiu kalba mergina.

Paklausta apie tai, kur šiuo metu yra apsistojusi jos šeima, Emilija atsako, kad kol kas jie glaudžiasi pas gimines, o draugai ir giminaičiai parūpino drabužių bei būtiniausių daiktų.

„Savivaldybė susisiekė dėl socialinio būsto, tačiau informavo, kad šiuo metu visi siūlomi socialiniai būstai yra tušti, be baldų. Apgailėtina, kaip tokiame būste gyventi, kur miegoti? Tokia yra skaudi tiesa, kurią išgirdome dieną po nelaimės“, – nusivylimo neslepia mergina.

Norintys ir galintys prisidėti finansiškai prie namų netekusios Emilijos šeimos gerovės, gali tai padaryti:

EMILIJA ARANAUSKAITĖ

LT147300010162544935

www.tv3.lt

Site Footer