Iš rusų nelaisvės išgelbėta legendinė medikė Taira – ten kaip koncentracijos stovykla

Legendinė Ukrainos felčerė Julija Pajevskaja, geriau žinoma slapyvardžiu Taira, pirmą kartą po to, kai buvo paleista iš rusų nelaisvės, prabilo apie savo gyvenimo sąlygas ten. J. Pajevskaja į rusų karių rankas pakliuvo gelbėdama karių ir civilių gyvybes Mariupolyje.

Vos paleista iš nelaisvės J. Pajevskaja savo „Facebook“ paskyroje parašė, kad kalinimo sąlygos jai labiausiai priminė koncentracijos stovyklą. Moteris teigia, kad nelaisvėje numetė daug svorio ir dabar sveria 50 kg. Ir nors dėl traumuojančios patirties jie dabar pavargusi ir išsekusi, J. Pajevskaja teigia, kad greitai atsigaus ir grįš prie darbo.

„Kol kas asmenukių neskelbsiu. Atsiprašau. Dabar sveriu apie 50 kg. Esu per daug išsekusi ir atrodau siaubingai. Tačiau mane gydo geriausi gydytojai ir netrukus grįšiu į darbą. Vėl ir vėl noriu padėkoti už mainus, kurie neabejotinai buvo Viešpaties stebuklas, ir visiems, kurie dalyvavo šiame stebukle. Dabar esu saugioje vietoje, prižiūrima geriausių gydytojų. Netrukus grįšiu į pareigas, man reikia atgauti jėgas“, – rašė ji.

Anot felčerės, jai dabar labiausiai neramu dėl tų, kurie vis dar yra rusų karių nelaisvėje. Ji pabrėžė, kad turi būti daroma viskas, kas įmanoma, kad kalinius saugotų Tarptautinė žmogaus teisių konvencija, nes rusai šias teises pažeidžia.

„Labiausiai man skaudu dėl vaikinų ir merginų, kurie sėdi priešo požemiuose, likimo – kai esi ten, atrodo, kad nėra vilties, o Ukraina nebeegzistuoja kaip valstybė. Būtina užtikrinti, kad visi kaliniai būtų apsaugoti tarptautinės žmogaus teisių konvencijos, nes būdami ten esame visiškai bejėgiai, kaip vergai.

Jie mums neduoda siuntinių, negauname informacijos apie šeimą, medicininė pagalba neteikiama. Kalinimo sąlygos primena koncentracijos stovyklą, ir labai nenustebčiau kartą atsidūrusi dujų vagone. Ir, deja, aš nejuokauju“, – rašė J. Pajevskaja.

Julija Pajevska, Ukrainoje vadinama Taira, prieš tris mėnesius Mariupolio gatvėje buvo paimta į nelaisvę. Ši medikė prie kūno tvirtinama kamera įrašė 256 gigabaitus medžiagos apie savo komandos pastangas gelbėti sužeistuosius, įskaitant rusų ir ukrainiečių karius.

Dviejų savaičių medžiagą ji perdavė AP komandai – paskutiniams Mariupolyje buvusiems tarptautiniams žurnalistams. Vienas jų kovo 15 dieną su medžiaga pabėgo.

Kovo 16-ąją Tairą ir jos kolegą rusų pajėgos paėmė į nelaisvę. Tai nutiko tą pačią dieną, kai rusams smogus teatrui miesto centre žuvo maždaug 600 žmonių.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer