Išgėrę sirupo nuo peršalimo mirė 18 vaikų: Uzbekistane – šiurpus skandalas dėl aplaidumo

Uzbekistane dėl aplaidaus valdininkų darbo ir tėvų įpročio užsiimti savigyda staiga mirė net 18 mažamečių. Visi jie, susirgus peršalimo ligomis, buvo gydomi Indijoje pagamintu antivirusiniu preparatu „Dok-1 Maks“, kuriame vėliau buvo aptikta kenksminga organizmui medžiaga.

Vietos žiniasklaidoje skelbiama, kad į Samarkando vaikų ligoninę viso buvo pristatytas 21 vaikas su ženkliais kepenų nepakankamumo požymiais. Medikai nustatė, kad prieš patenkant į ligoninę visi jie vartojo Indijos bendrovėje „Marion Biotech“ pagamintu „Dok-1 Maks“ gydantis nuo peršalimo.

Medikai sugebėjo išgelbėti tris vaikus, tačiau net 18 mažamečių iki 6 metų nesugebėta ištraukti iš mirties gniaužtų, net 15 iš jų tebuvo vaikai iki trejų metų.

Uzbekistano valdžios atstovų atstovų teigimu, pagal vaisto naudojimo instrukcijas, indų gamybos preparatą galima vartoti nuo 2-ejų metų, tuo metu kai kitų antivirusinių vaistų gamintojai su analogiška sudėtimi leidžia gydyti tik vaikus jau sulaukusius 12 metų.

Apie pirmąsias vaikų mirtis vietos žiniasklaida sužinojo gruodžio 22-ąją. Tuomet Uzbekistane buvo sustabdyta prekyba „Dok-1 Maks“ preparatu.

Pirminiai tyrimai parodė, kad vaisto sudėtyje yra nuodingos žmogui medžiagos, ypač jeigu ji vartojama didesniu nei leidžiama kiekiu, etilenglikolio. Uzbekistano valdžios atstovų teigimu, vaikai buvo gydomi šiuo preparatu nesitarus su gydytojais ir per didelėmis dozėmis. Nepaisant to, iš pareigų buvo atleisti 7 valdininkai, atsakingi už vaistų patekimą į rinką.

Pažymima, kad „Dok-1 Maks“ tabletės ir sirupas šalyje buvo parduodami nuo 2012 metų.

Gruodžio 29-ąją Indijos valdžia paskelbė pradėsianti savo vidinį tyrimą, kokiu būdu šioje šalyje pagamintas vaistas galėjo nusinešti vaikų gyvybes.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer