Išlaisvinta 3 mėnesius rusų nelaisvėje laikyta žinoma paramedikė

Iš rusų nelaisvės buvo paleista ukrainiečių paramedikė Julija Pajevska (Tyra), pranešė Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis.

Anot UNIAN, V. Zelenskis apie tai pranešė savo kasdieniniame kreipimesi į ukrainiečius.

„Šiandien jau galiu apie tai pranešti. Pavyko išlaisvinti iš nelaisvės „Tyrą“, ukrainiečių paramedikę Juliją Pajevską. Esu dėkingas visiems, dirbusiems dėl šio rezultato. „Tyra“ jau namie“, – vaizdo įraše kalbėjo V. Zelenskis.

J. Pajevska buvo sulaikyta dar kovo 16 d., rašo „Ukrinform“. Ji yra gerai žinoma savanorė ir paramedikė, septynerius metus gelbėjusi kariškių ir civilių Donbase gyvybes.

Primename, kad Rusijos kariuomenė ankstyvą vasario 24 d. rytą įsiveržė į Ukrainą. Kremlius Ukrainai karo oficialiai nepaskelbė – Rusijos valdžia plataus masto karo veiksmus pavadino „specialia operacija“, kurios tikslas, be kita ko, yra ir ukrainiečių „nutautinimas“.

Priešas pirmiausia numetė bombas ant karinių objektų, o vėliau apšaudė civilinius pastatus. Daugelis pasaulio šalių, įskaitant JAV, ES valstybės narės, Kanadą, Japoniją ir Australiją, Rusijai įvedė naujas sankcijas, didžiosios įmonės pradėjo stabdyti bendradarbiavimą su Rusija.

Rusijos kariuomenė nuo pirmos karo dienos aršiai bombarduoja Ukrainos teritoriją, civilius pastatus, nors tikina, kad taikosi tik į karinius ar strateginės paskirties objektus. Rusijos puolimo metu jau žuvo tūkstančiai civilių. Karo metu faktiškai sunaikintas Mariupolis ir Lymanas, pastarosiomis savaitėmis vyksta aršūs mūšiai dėl Sjevjerodonecko ir kitų Donbaso miestų.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer