Išlaisvintas „Azovstal“ gynėjas parodė patirtų sužeidimų ir nelaisvės Rusijoje pasekmes

„Azovstal“ gynėjas iš Ternopilio Mychaila Dianovas kartu su dalimi kitų bendražygių grįžo į tėvynę po kančių Rusijos nelaisvėje rugsėjo 21-ąją. Jo fotografija su metaliniu įtvaru ant rankos dar gegužę apskriejo visą pasaulį. Nepaisant nuo veido neišnykstančios šypsenos, naujose nuotraukose matyti, kad vyrui nelaisvėje nebuvo suteikta tinkama medicininė pagalba, jis galimai buvo kankinamas.

„Dabar jis yra Černihivo ligoninėje. Mano vaikai ten pas jį važiavo, jo dukra Katia ir mano dukra, jo sesuo ir mano žentas. Aš laukiu jų skambučio, ką jie pasakys. Mes norėtume kuo greičiau jį namo pasiimti. Kaip sakoma, namuose ir sienos gydo. Tačiau, suprantame, kad reikia atitinkamo maitinimo, dietos. Jis juk 4 mėnesius nelaisvėje praleido, negavo reikalingo maitinimo“, – „RBC Ukraina“ cituojama Ukrainos herojaus mama.

Ji taip pat paaiškino, kad gindamas Mariupolį Mychaila buvo sužeistas į abi rankas ir koją. Dabar jau nuo rankos nuimtas įtvaras, tačiau kaulas visiškai nesuaugo. „Kaip jis gali suaugti, jeigu jų ten faktiškai nemaitino. Čia mes jam viską suorganizuosim, pamaitinsim“, – pasakojo Irina Dianova.

Paskutinį sykį su „Boroda“ („Barzda“) vadintu Mychaila su artimaisiais susisiekė balandžio viduryje. Rusijos pajėgų apsuptą ir kelis mėnesius niokotą „Azovstal“ gamyklos teritoriją jis kartu su kitais likusiais kariais paliko gegužės viduryje ir pateko į nelaisvę rusams. Pirmas dalykas, ko jis paprašė mamos, kad ši iškeptų jam tortą, kurį paskutinį sykį ji kepė jam 16-ojo gimtadienio proga. Pirmieji jo ištarti žodžiai pokalbio metu buvo: „Aš laisvėje!“

Ukrainos kariuomenės 36-osios brigados vyr. seržantas fronte jau nuo 2015-ųjų – užsirašė ten savanoriu. Skelbiama, kad dėl patirtų sužeidimų, nesuteiktos medicininės pagalbos jam rankoje trūksta 4 cm kaulo, atrofavosi raumenys.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer