Nauja grėsmė: Izraelis ragina savo piliečius nedelsiant palikti Turkiją

Izraelio užsienio reikalų ministras Yairas Lapidas pirmadienį paragino Turkijoje esančius savo šalies piliečius „kuo greičiau“ iš ten išvykti dėl grėsmės, kad Irano agentai aktyviai planuoja išpuolius prieš izraeliečius Stambule.

„Esama realaus ir tiesioginio pavojaus, – sakė Y. Lapidas. – Jei jau esate Stambule, kuo greičiau grįžkite į Izraelį… Jei esate suplanavę skrydį į Stambulą – atšaukite jį. Jokios atostogos nevertos jūsų gyvybės.“

Be kita ko, jis paminėjo „kelis Irano bandymus įvykdyti teroro išpuolius prieš Stambule atostogaujančius izraeliečius“.

„Išvis neskriskite į Turkiją“, nebent tokia kelionė būtų būtina, sakė Y. Lapidas per savo partijos „Yesh Atid“ parlamentarų pasitarimą.

Iranas ir Izraelis yra nesutaikomi priešininkai; Teheranas kaltina žydų valstybę virtinės svarbių iraniečių branduolinės srities mokslininkų ir kariškių nužudymu.

Neseniai Iranas pareiškė, kad Izraelis nužudė Revoliucinės gvardijos pulkininką Sayyadą Khodai. Jį gegužės 22 dieną prie jo namų Irano sostinėje nušovė ginkluoti motociklininkai.

Y. Lapidas nepaminėjo jokių numanomų Izraelio operacijų Irane, bet sakė, kad kai kurie izraeliečiai, neseniai lankęsi Turkijoje, sugrįžo „nežinodami, kad jų gyvybės buvo išgelbėtos“.

Įtariami užpuolikai taikėsi į Izraelio piliečius „norėdami juos pagrobti ar nužudyti“, sakė užsienio reikalų ministras.

Anksčiau pirmadienį Izraelio visuomeninis transliuotojas „Kan“ pranešė apie sužlugdytą Irano planą prieš mėnesį pagrobti izraeliečių Turkijoje. Tuomet Izraelis informavo Ankarą apie grėsmę ir planas žlugo.

Y. Lapidas padėkojo Turkijos vyriausybei „už pastangas saugant Izraelio piliečių gyvybes“, bet detalių nepateikė.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer