Jeigu Ukraina pralaimės, kitos – Baltijos šalys, įsitikinęs buvęs Rusijos premjeras

Ukraina turi laimėti kare su Rusija, kitu atveju Kremliaus puolimo taikiniu taps Baltijos šalys, įsitikinęs buvęs Rusijos premjeras Michailas Kasjanovas.

Interviu naujienų agentūrai AFP opozicinių pažiūrų rusų politikas tikino, kad didelio masto Rusijos karas prieš Ukrainą gali užtrukti iki dvejų metų, tačiau Ukraina privalo nugalėti, juk kitaip tas pats likimas lauktų ir Baltijos šalių.

„Jeigu Ukraina kristų, tai kitos būtų Baltijos šalys“, – cituojamas jis „France 24“.

M. Kasjanovas taip pat pažymėjo kategoriškai nesutinkantis su Prancūzijos prezidento E. Macrono siūlymu „nežeminti Rusijos“ ar pasigirstančiais siūlymais Ukrainai atsisakyti dalies teritorijų, kad būtų baigtas karas.

„Ką Putinas padarė, kad to nusipelnytų? – retoriškai klausė jis. – Tai yra pernelyg pragmatiška pozicija. Aš manau, kad tai nėra teisinga ir tikiuosi, kad Vakarai nepasirinks šio kelio“.

M. Kasjanovas Rusijos premjeru buvo 2000-2004 m., o nuo 2005-ųjų perėjo į opoziciją V. Putino režimui. M. Kasjanovas patvirtino, kad paliko šalį dėl karo ir šiuo metu gyvena Europoje, tačiau atsisako atskleisti tikslią vietą, nes baiminasi dėl savo saugumo. Jo artimas kolega ir sąjungininkas Borisas Nemcovas buvo nušautas netoli Kremliaus 2015-aisiais.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer