Ukraina patvirtino: Rusijos pajėgos perėmė Sjeverodonecko centro kontrolę

Ukrainos gynybos ministerija patvirtino, kad Sjeverodonecko miesto centro kontrolę perėmė Rusijos pajėgos. Pažymima, kad Ukrainos pajėgos praranda savo pozicijas pralaimėdama artilerijos pabūklų skaičiumi.

Svarbiausios dienos naujienos:

16:21 | Į miestą šiaurėje rusai paleido tris raketas

Į Ukrainos šiaurėje esantį Prylukų miestą Rusijos pajėgos paleido tris raketas. Apie tai, kaip rašo BBC, „Telegram“ pranešė Černihivo srities administracijos vadovas Viačeslavas Čausas.

Anot jo, išsami informacija apie raketų padarytą žalą ir galimas aukas bus pateikta vėliau.

UNIAN praneša, kad dėl atakos yra planuojama evakuoti gretimų kaimų gyventojus.

Rusų raketos buvo paleistos apie 13:15  vietos laiku.

16:11 | Apie 1,2 tūkst. kūnų – dar neidentifikuoti

Apie 1,2 tūkst. Ukrainoje rastų kūnų vis dar nėra identifikuoti, rašo „Sky news“. Remdamasi Ukrainos nacionalinės policijos vadovu Ihoriu Klymenko pirmoji apie tai pranešė naujienų agentūra „Interfax“.

Policijos vadovas teigė, kad nuo Rusijos invazijos pradžios buvo pradėtos baudžiamosios bylos dėl daugiau nei 12 tūkst. žmonių žūčių.

Pasak I. Klymenko, 75 proc. žuvusiųjų yra vyrai, du proc. yra vaikai, o likę – moterys. Skaičiuojama, kad vien Kyjivo regione žuvo apie 1,5 tūkst. civilių gyventojų.

I. Klymenko teigė, kad Bučos mieste, kur buvo pranešta apie žiaurius nusikaltimus, vienoje masinėje kapavietėje buvo rasta 116 kūnų. Anot jo, daugelio žmonių tapatybė dar nenustatyta.

„Tai ilgas procesas, gana varginantis, nes daugelis kūnų yra suirę“, – pridūrė jis

15:57 | Ukraina patvirtino: Rusijos pajėgos perėmė Sjeverodonecko centro kontrolę

Ukrainos gynybos ministerijos atstovo Oleksandro Motuzjaniko teigimu, Rusijos pajėgos Sjeverodonecko kryptimi turi „rimtą artilerijos pabūklų pranašumą“.

Jo teigimu, šiuo metu mieste vyksta gatvių mūšiai, priešo kariuomenės vadovybė negaili savų žmonių, naudodama Antrojo pasaulinio karo laikų metodus.

15:35 | Jeigu Ukraina pralaimės, kitos – Baltijos šalys – įsitikinęs buvęs Rusijos premjeras

Ukraina turi laimėti kare su Rusija, kitu atveju kitu Kremliaus tikslu taps Baltijos šalys, įsitikinęs buvęs Rusijos premjeras Michailas Kasjanovas.

Interviu naujienų agentūrai AFP opozicinių pažiūrų rusų politikas tikino, kad didelio masto Rusijos karas prieš Ukrainą gali užtrukti iki dvejų metų, tačiau Ukraina privalo nugalėti, juk kitaip tas pats likimas lauktų ir Baltijos šalių.

„Jeigu Ukraina kristų, tai kitos būtų Baltijos šalys“, – cituojamas jis „France 24“.

14:46 | UNIAN: Rusija tęsia provokacijas ir apšaudo Donecką

Ukrainos naujienų portale UNIAN skelbiama, kad Rusija ir toliau tęsia provokacijas bei apšaudo Donecką, kad parodytų savo auditorijai istorijas apie „neonacius“ bei pabandytų bent kažkaip pateisinti savo veiksmus.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer