Išsidavė patys: suduotas smūgis „Wagner“ kariams, kurie išvakarėse patys paskelbė nuotraukas ir atskleidė savo lokaciją

UNIAN skelbia, kad Ukrainoje suduotas smūgis „Wagner“ karių bazei. Tiesa, taip pat priduriama, kad patys „Wagner“ kariai išdavė savo lokaciją smūgio išvakarėse paskelbdami nuotraukas, pagal kurias buvo susekti.

Svarbiausi karo Ukrainoje įvykiai:

23:08 | Borrelis: Rusija turi nedelsama perduoti Zaporižios AE kontrolę Ukrainai

ES diplomatijos vadovas Josepas Borrelis prisijungė prie raginimų sukurti demilitarizuotą zoną aplink Zaporižios atominę elektrinę.

„Zaporižios AE neturėtų būti naudojama jokioje karinėje operacijoje. Palaikau raginimą demilitarizuoti jos teritoriją, pradedant nuo visiško Rusijos pajėgų išvedimo, ir kviečiu TATENA apsilankyti gamykloje”, – rašė Borrellas „Twitter“ tinkle.

22:57 | Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generolas: karas greičiausiai užsitęs

Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generolas Sergejus Krivonosas sako, kad karas Ukrainoje greičiausiai užsitęs ir dar laukia daug kovų, skelbia UNIAN. 

Tai jis sakė komentuodamas Didžiosios Britanijos karinės žvalgybos vadovo generolo Jimo Hockenhullo pareiškimą apie tai, kiek ilgai truks karas.

„Britai turi didelę karinių strategų patirtį ir jie visada sako tiesą ir nesistengia kam nors įtikti. Laukia dar daug bemiegių naktų, daug mūšių, daug pralaimėjimų”, – sakė jis. 

Jo nuomone, jeigu Ukraina teisingai pasiruoš, viską įgyvendins ir susivienys, šalis turi „didžiulį šansą“ laimėti šį karą.

Generolas pabrėžė, kad visa Ukraina turi ruoštis užsitęsusiam karui:

„Visų pirma, tai yra valstybės ūkio paruošimas šiam karui, infrastruktūros paruošimas ir apmokytų žmogiškųjų išteklių (kariškių) parengimas papildyti nuostolius fronte.”

22:42 | Arestovyčius: Ukrainos partizanai susprogdino geležinkelio tiltą netoli Melitopolio.

Ukrainos prezidento kanceliarijos vadovo patarėjas Olesijus Arestovyčius pranešė, kad Ukrainos partizanai susprogdino geležinkelio tiltą netoli Melitopolio, skelbia UNIAN. 

„Vakar mūsų partizanai susprogdino geležinkelio tiltą Melitopolio srityje. Tiltas buvo iš dalies sunaikintas. Iš Džankojaus į Melitopolį neatvažiavo nė vienas traukinys parą”, – sakė O. Arestovyčius. 

Anot jo, dėl tokio įvykio rusai įsiuto. Nežinia, kiek laiko rusų okupantams prireiks tiltui atkurti.

22:20 | Zelenskis kreipėsi į rusus visame pasaulyje: jei tu tyli, jei nekovoji, vadinasi, palaikai karą

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis sekmadienio vakarą išplatino savo kasdienį pranešimą. V. Zelenskis šį kartą kreipėsi į rusus visame pasaulyje. 

Pasak Ukrainos lyderio, visi rusai, kurie tyli ir nekovoja, yra už karą Ukrainoje

„Jeigu tu turi Rusijos pilietybę ir tu tyli, vadinasi, tu nekovoji, vadinasi, tu tai palaikai. Ir nesvarbu, kur esi – tiek Rusijos teritorijoje, tiek užsienyje – jūsų balsas turi būti išgirstas remiant Ukrainą.

Kuo stipresnė bus Ukraina, tuo silpnesnė bus Rusija, taigi, tuo trumpiau truks šis karas.

Ir visi Ukrainoje, visi laisvajame pasaulyje turi daryti viską, kas nuo jų priklauso ir viską, kas įmanoma, kad Rusija ir tie, kurie palaiko karą, mokėtų vis didesnę kainą už Rusijos valstybinį terorą.

Dėkoju visiems mūsų gynėjams! Dėkoju visiems ukrainiečiams – visiems, kurie laikosi, padeda kitiems, tiki pergale ir savo veiksmais ją priartina – kaip gali.

Kiekviena nauja diena Ukrainai turėtų atnešti naujų rezultatų“, – sako prezidentas savo kalboje. 

22:06 | Popiežius paprašė ypatingo pasigailėjimo Ukrainos žmonėms

Popiežius Pranciškus palinkėjo Dievo gailestingumo ir malonės Ukrainos žmonėms.

Apie tai praneša „Vatican News“, praneša „Ukrinform“.

21:43 | Enerhodare išaugo kainos

Okupuotame Enerhodare gyventojai priversti produkciją pirkti kosminėmis kainomis.

Apie tai pranešė Ukrainos oro pajėgos, remdamiesi Zaporižės AE dirbančiu inžinieriumi. 

„Kilogramas dešros kainuoja 500 grivinų (virš 13 eurų, – red. past.), 600 grivinų (beveik 16 eurų, – red. past.) yra tai, ką jie vadina „sūriu“. Tačiau tai yra sūrio gaminys. <…> Už ukrainietišką produkciją permokame du ar tris kartus, nes rusiškos produkcijos neįmanoma valgyti”, – pabrėžė inžinierius.

21:03 | Kruvina rusų ataka: žuvo Zaporižios AE darbuotojas, dar du – sužeisti

Rusai paleido mažiausiai šešis smūgius į Enerhodarą, praneša „Ukrinform“.

„Per apšaudymą žuvo Zaporožios atominės elektrinės darbuotojas, cecho meistras Marko Maksymas Petrovyčius. Dar du energetikai buvo sužeisti ir šiuo metu siunčiami į gydymo įstaigą”, – rašoma pranešime.

21:00 | Pirmasis JT užsakytas kviečiais pakrautas laivas pasirengęs išplaukti iš Ukrainos

Į pirmąjį Jungtinių Tautų užsakytą laivą, kuris pagal susitarimą, skirtą pasaulinei maisto krizei sušvelninti, turi gabenti grūdus iš Ukrainos, sekmadienį buvo pakrauta 23 000 tonų kviečių ir jis pasirengęs išplaukti, pranešė Kyjivas.

Laivas „MV Brave Commander“ plauks į Afriką, ir „Etiopija bus paskutinė šalis, į kurią bus pristatytas 23 000 tonų kviečių krovinys“, sakė Ukrainos infrastruktūros ministras Oleksandras Kubrakovas, atvykęs į Pietinį uostą Južnės mieste prie Juodosios jūros, kur stebėjo laivo pakrovimą.

„Tikiuosi, kad į mūsų uostus atplauks ir kiti (JT) Pasaulio maisto programos (WFP) užsakyti laivai. Tikiuosi, kad netrukus bus dar du ar trys laivai“, – pridūrė O. Kubrakovas.

Vėliau ministras socialiniame tinkle „Twitter“ pranešė, kad laivas visiškai pakrautas ir pasirengęs išplaukti, tačiau nenurodė, kada tai įvyks.

20:25 | Suduotas smūgis „Wagner“ kariams, kurie išvakarėse patys paskelbė nuotraukas ir atskleidė savo bazę

UNIAN skelbia, kad buvo smogta į privačios karinės bendrovės „Wagner“ grupės bazę Popasnoje. 

„Telegram“ kanale skelbiamos nuotraukos po suduoto smūgio. 

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer