Išsiveržė ugnikalnis Etna: papėdėje buvę turistai neteko amo

Po ketverių gilaus miego metų prabudo vienas iš Etnos ugnikalnio kraterių. Kai kurie turistai savo akimis išvydo, kaip aukščiausio Europos ugnikalnio šlaitais teka įkaitusi lava. Kvapą gniaužiantys vaizdai – TV3 Žinių reportaže.

Dešimtys turistų sulaikę kvapą stebėjo užburiantį įvykį. Etnos ugnikalnis prabudo ir nutraukė ilgą tylą – po ketverių metų išsiveržė raudonai įkaitusios lavos fontanu.

Aplink ugnikalnį šaudė lavos purslai, skrodę naktinį dangų tarsi didelis fejerverkas. Etnos šlaitu tekėjo didžiulės magmos upės. Raudonai oranžinis skystis dar labiau išryškėjo tamsoje ir sukūrė stulbinantį reginį.

Tačiau dieną ugnikalnis atrodo ne mažiau įspūdingai. Daugiau nei trijų tūkstančių metrų aukštyje aplink besiveržiantį ugnikalnį susiformavo nesvarūs baltai rausvi debesys.

Pats išsiveržimas skamba kaip didžiulis griaustinis. Šį kartą lava veržiasi iš dviejų kraterių vienu metu. Vienas iš jų yra naujas – italai jam jau suteikė pavadinimą „Bocca Nuova“. Išvertus tai reiškia „Naujoji burna“.

Etnos ugnikalnis yra aukščiausias veikiantis ugnikalnis Europoje. Jo išsiveržimus stebėjo šimtai ugnikalnio papėdėje gyvenusių kartų, mat pirmieji įrašai apie burbuliuojančią lavą mus pasiekia iš 400-ųjų metų prieš mūsų erą.

www.tv3.lt

Site Footer