Šimonytė įvertino Landsbergio galimybes būti eurokomisaru

Premjerė Ingrida Šimonytė teigia, kad užsienio reikalų ministras, konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis būtų puikus eurokomisaras, tačiau neatskleidžia, ar minėto politiko pavardė yra tarp galimų kandidatų į Europos Komisijos (EK) narius.

„Jeigu jūs mane klausiate, ar Gabrielius Landsbergis būtų geras Europos Komisijos komisaras, tai taip, galiu pasakyti, kad, mano nuomone, būtų puikus komisaras“, – ketvirtadienį „Info TV“ televizijai sakė I. Šimonytė.

Vis dėlto, ministrė pirmininkė, paklausta, ar tarp galimų kandidatų į eurokomisarus yra G. Landsbergio pavardė, teigė tokio atsakymo pateikti negalinti.

„Šito pasakyti negaliu, nes Vyriausybė tam, kad pasakytų, ką ji mato, turės priimti atitinkamą sprendimą ir kreiptis į prezidentą ir į Seimą. Toks sprendimas kažkuriuo metu dėl komisaro kandidatūros bus. Kai jis bus, tada, manau, jis bus Vyriausybės sprendimas. (…) Iki to laiko komentuoti pavardžių, kaip kandidatų, kaip sprendimo, mano siūlymo, aš tikrai nesu pasirengusi ir neketinu to daryti“, – dėstė I. Šimonytė.

Anot jos, dėl galimų EP portfelių iki šiol tebevyksta derybos, tad ir kalbėti apie pavardes dar nėra tinkamas metas.

„Tokiame procese vyksta daug derybų dėl daugelio dalykų tuo pačiu metu ir, kadangi tai yra derybų procesas, tai, kol dėl visko nesutarta, galime sakyti, kad yra nesutarta dėl nieko“, – dėstė premjerė.

ELTA primena, kad Lietuvoje jau kurį laiką tęsiasi diskusijos dėl Lietuvos kandidato į EK. Kol kas neoficialiai kalbama, jog į postą Briuselyje taikosi užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis. Kaip vieną realiausių kandidatų jį įvardijo ir įtakingas leidinys „Politico“.

Tačiau nei ministras, nei premjerė Ingrida Šimonytė, kuri ir pateiks Lietuvos atstovo kandidatūrą, tokios intencijos aiškiai bei viešai neišsakė.

Seime ministro galimybėmis tapti eurokomisaru abejojama. Tiek opozicijai priklausantys parlamentarai, tiek dalis valdančiųjų viešai yra pasakę, kad tokiai kandidatūrai nepritartų.

Savo ruožtu prezidentas Gitanas Nausėda, kurio pritarimas yra būtinas deleguojant Lietuvos atstovą į EK, ne kartą leido suprasti, jog G. Landsbergio kandidatūros nebūtų linkęs palaikyti. Jis yra pareiškęs, jog matytų geresnių kandidatų už G. Landsbergį šioms pareigoms eiti.

Be to, šalies vadovas yra nurodęs, jog I. Šimonytei įvardijo pavardę žmogaus, kuris, jo įsitikinimu, galėtų būti deleguojamas Lietuvos atstovu į EK.

„Taip, aš pasakiau, kokios pavardės arba kokia pavardė būtų priimtina. Premjerė priėmė tai, mano supratimu, visai palankiai ir tiek žinių“, – anksčiau žurnalistams Briuselyje teigė G. Nausėda.

Eurokomisaro kandidatūrą teikia Vyriausybė, poziciją suderinus su prezidentu ir Seimu.

www.tv3.lt

Site Footer