Išvogė lėšas kariuomenei: Rusijoje sulaikytas generolas Viktoras Voronovas

Rusijos pietinės karinės apygardos vado pavaduotojas Viktoras Voronovas buvo sulaikytas Rostove prie Dono, jam pateikti kaltinimai dėl korupcijos, skelbiama „Radio Svoboda“.

61-erių generolas-leitenantas įtariamas pasisavinęs 2 mln. rublių (dabartiniu kursu – apie 31 tūkst. eurų, – red. past.) iš kariuomenės biudžeto ir panaudojęs juos savo gerbūvio gerinimui – namo apstatymui.

Generolas buvo atsakingas būtent už materialinį ir techninį dalinių aprūpinimą. Jam pateikti kaltinimai piktnaudžiavus tarnybine padėtimi, kyšių ėmimu, dalyvavimu sukčiavimo schemose ir pačiu sukčiavimu „ypač stambiu mastu“. Jeigu teismas jį pripažintų kaltu dėl šių nusikaltimų, jam grėstų iki 15 metų kalėjimo.

„Radio Svoboda“ skelbiama, kad per savo karjerą V. Voronovas užėmė Vakarų karinės apygardos ir Šiaurės laivyno vado pavaduotojo pareigas. Abiejose savo tarnybos vietose jis buvo atsakingas už materialinį aprūpinimą. Nėra aišku, kiek laiko jis ėjo savo pareigas Pietų karinėje apygardoje, tačiau būtent šie daliniai dalyvauja kare Ukrainoje.

Birželio mėnesį neoficialūs šaltiniai skelbė, kad Rusijos pietinės karinės apygardos vadas, generolas Aleksandras Dvornikovas yra nušalintas ir vietoje jo paskirtas kitas generolas Sergejus Surovikinas. Teigiama, kad tai susiję su nesėkminga jo dalinių kova fronte ir didelėmis netektimis. Oficialiai šio vadų pokyčio Kremlius nepatvirtino.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer