Įtariamoji 15-metės nužudymu lieka suimta – tai tik sustiprina įtarimus, kad ji svariai prisidėjo

Kraupia jaunos merginos žmogžudyste Šiauliuose kaltinama nepilnametė prašosi paleidžiama iš areštinės. Dviem mėnesiams iškart po 15-metės nužudymo sulaikyta 14-metė mergina kreipėsi į teismą prašydama sušvelninti kardomąsias priemones. Teismas skundą atmetė.

Skundas atmestas motyvuojant tuo, kad tariamoji paleista į laisvę galėtų slėptis ar kitaip trukdyti procesui. Prokuratūra paaiškinti visuomenei nužudymo aplinkybes vengia, o teismo sprendimas tik sustiprina įtarimus, kad nepilnametė svariai prisidėjo prie žmogžudystės.

Plačiau apie tai – TV3 žinių reportaže.

„Kai pamačiau tą vaizdą, kad ten guli žuvęs žmogus, labai pradėjau drebėti, nes pirmą kartą matau tokį dalyką savo gyvenime. Na bet ką padarysi, aišku, gaila, kad mieste gyvena tokių žiaurių žmonių, bet ką čia padarysi“, – taip šaltakraujiškai, iškart po žmogžudystės, kuomet Šiauliuose buvo rastas į kilimą susuktas jaunos merginos kūnas, kalbėjo neva ją ką tik radusi 14-metė.

Artimai pažinoję šią kompaniją pasakoja, kad merginos nepasidalino vienu iš kompanijos vaikinu.

Šis taip pat tą pačią naktį prieš kamerą pasakojo istoriją, neva kūną rado išnešę šiukšles. 23-ejų Edvinas prieš trejus metus buvo nuteistas ir atliko laisvės atėmimo bausmę už 12-metės prievartavimą.

„Mes su draugais ir drauge nešėm šiukšles ir pamatėm įtartiną kilimą. Pasicekavindami pradarėm šiek tiek kilimą, pamatėm kaldrą visą kruviną. Patys išsigandom, iškvietėm policijos pareigūnus, pasiklausėm jų, pareigūnų, kaip supratom, lavonas yra“, – tą naktį kalbėjo įtariamasis Edvinas.

Jau kitą dieną paaiškėjo, kad jie patys galėjo plaktuku uždaužyti merginą. Prokuratūra paskelbė, kad jaunuoliai įtariami žiauriu nužudymu ir yra sulaikyti. Šią savaitę įtariamieji kreipėsi į teismą prašydami, kad jų kardomosios priemonės būtų sušvelnintos. Šiandien teismas, išnagrinėjęs vienintelės įtariamos nepilnametės skundą, jį atmetė. Mergina ir toliau lieka suimta maksimaliam laikui – dviem mėnesiams.

Apygardos teismas pritarė žemesnės instancijos teismo sprendimui motyvuodamas tuo, kad įtariamoji atsidūrusi laisvėje galėtų slėptis ar trukdyti procesui. Savaitės pradžioje atmestas ir kito suimtojo, Edvino, skundas.

Nužudytoji 15-metė palaidota praėjusį savaitgalį. Merginos atsisakė abu tėvai, ji gyveno pas globėjus. Prieš nužudymą ji turėjo persikelti gyventi į vaikų globos namus, tačiau kelias dienas slapstėsi, buvo paskelbta jos paieška. Tą pačią dieną, kai buvo nužudyta, ji prisistatė į globos namus, tačiau tuoj pat iš jų vėl pabėgo.

Visą TV3 žinių reportažą žiūrėkite siužete, esančiame straipsnio pradžioje.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer