„Jau per vėlu, bėgti nėra kur“ – Ukrainos miesto partizanai paliko žinutę okupantams

Neseniai vietinių kolaborantų ir Rusijos propagandistų „medžioklę“ paskelbę Ukrainos miesto Chersono gyventojai vėl iškalbingai kreipėsi į okupantus. Šį kartą miesto gatvėse pasirodė lankstinukai, primenantys rusams, kad Ukrainos ginkluotosios pajėgos artėja prie miesto ir netrukus jį išvaduos.

„Chersono partizanai yra budrūs ir primena rusams, kad nėra kur bėgti“, – pranešė vietos „Telegram“ visuomenė.

Ant lapelių, kurių nuotrauką jis paskelbė, parašyta: „Rašistai, jau per vėlu bėgti. Rostovas – 558 km, Ukrainos ginkluotosios pajėgos – 10 km. Chersonas yra Ukraina!“

Antradienį Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis pareiškė, kad Ukrainos ginkluotosios pajėgos daro spaudimą įsibrovėliams pietuose, jų tikslas – išlaisvinti Chersoną.

Visai neseniai vienas iš Ukrainos karių pasidalino vaizdo įrašu, kuriame sako:

„Labas rytas, Chersone, mes jau arti, mes ateiname. Mes 10 kilometrų nuo Chersono. Laukite mūsų, draugai, laikykitės. Šlovė Ukrainai, šlovė Ukrainos ginkluotosioms pajėgoms!“

Primename, kad Rusijos kariuomenė ankstyvą vasario 24 d. rytą įsiveržė į Ukrainą. Kremlius Ukrainai karo oficialiai nepaskelbė – Rusijos valdžia plataus masto karo veiksmus pavadino „specialia operacija“, kurios tikslas, be kita ko, yra ir ukrainiečių „nutautinimas“.

Priešas pirmiausia numetė bombas ant karinių objektų, o vėliau apšaudė civilinius pastatus. Daugelis pasaulio šalių, įskaitant JAV, ES valstybės narės, Kanadą, Japoniją ir Australiją, Rusijai įvedė naujas sankcijas, didžiosios įmonės pradėjo stabdyti bendradarbiavimą su Rusija.

Rusijos kariuomenė nuo pirmos karo dienos aršiai bombarduoja Ukrainos teritoriją, civilius pastatus, nors tikina, kad taikosi tik į karinius ar strateginės paskirties objektus. Rusijos puolimo metu jau žuvo tūkstančiai civilių. Karo metu faktiškai sunaikintas Mariupolis ir Lymanas, pastarosiomis savaitėmis vyksta aršūs mūšiai dėl Sjevjerodonecko ir kitų Donbaso miestų.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer