JAV diplomatas: Putinas nepanaudos branduolinio ginklo, nes žino, kad taip nebeliktų Rusijos

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas nenaudos branduolinio ginklo kare prieš Ukrainą, kadangi žino, kad tokiu atveju sulauks greitos ir veiksmingos NATO reakcijos, rašo „Unian“.

Tokią mintį išsakė Jungtinių Valstijų diplomatas ir buvęs specialusis JAV Valstybės departamento pasiuntinys Ukrainoje Kurtas Volkeris. Jo teigimu, panaudojus branduolinį ginklą Rusija išnyktų kaip valstybė.

„Mes negalime leisti rizikos, kad jis bus panaudotas. Net jei tai yra 2 proc. tikimybė, tai jau yra per daug. Niekas nenori turėti reikalų su branduoliniu karu. Jei Putinas panaudos tokius strateginius ginklus, Vakarai, NATO reaguos greitai ir ryžtingai, o tai reiškia, kad Rusijos nebeliks“, – kalbėjo K. Volkeris.

Jo nuomone, Rusijai nėra tikslo sunaikinti ir okupuotas teritorijas, kadangi jos neatneš jokios naudos Rusijai ateityje. K. Volkerio nuomone, net ir kilus diskusijai apie galimą branduolinio ginklo panaudojimą, su tuo nesutikti Rusijos kariuomenės vadai.

„Bidenas ir Austinas ne kartą perspėjo, kad jei bus panaudotas branduolinis ginklas, tai ves prie NATO reakcijos. Rusai tai žino, dėl to nieko nedarys. Rusijos kariuomenė žino, kokios lauktų pasekmės, dėl to to nedarys. Putinas žino, kad jam bus nepaklusta, dėl to jis neduoda tokio įsakymo“, – teigė diplomatas.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer