„Jie ne žmonės“: Zelenskis prakalbo apie galimybę derėtis su Kremliumi dėl karo pabaigos

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis įsitikinęs, kad Ukrainos derybose su Rusijos Federacija nėra tarpininkų, nes Rusija nenori baigti šio karo. Todėl prezidentas mano, kad derybos apskritai yra neįmanomos.

Tai prezidentas pareiškė pokalbyje su Čilės studentais ir žiniasklaida, atsakydama į klausimą apie tarpininkaujančių valstybių nebuvimą Ukrainos ir Rusijos Federacijos derybose.

„Metų metus norėjome derybų, žinodami, kad bet kurią akimirką gali įvykti plataus masto invazija ir negalime nuolat gyventi su tuo, kad kils karas. Supratome, kas yra mūsų kaimynas ir kas apskritai vyksta. Bet Rusija pasirinko šį kelią – visos gyvybės, kuri yra Ukrainoje, naikinimo kelią. Jai nereikėjo jokio tarpininko“, – UNIAN cituoja prezidentą.

Zelenskis pabrėžė, kad Rusija yra blogesnė už teroristus, nes yra raji ir neplanuoja palikti Ukrainos ar sustabdyti šio karo.

„Jie atėjo į mūsų kraštą ir pradėjo šį karą, kad tik mus sunaikintų. Jokie tarpininkai jiems netiks. Nes juos domina tik vienas dalykas – visiškas jų viešpatavimas Ukrainoje, kad mūsų nebūtų, kad nebūtų žmonių, kurie nori būti nepriklausomi. Jie nemato mūsų kaip būsimų Europos Sąjungos narių, nemato mūsų kaip demokratinės ir nepriklausomos valstybės narių“, – toliau kalbėjo V. Zelenskis.

Jo manymu, Rusija Ukrainą suvokia kaip koloniją.

„Todėl turėti arba ieškoti tarpininkų tarp šalies, kuri gina savo kraštą, ir šalies, kuri nusprendė ją visiškai sunaikinti… Jie ne žmonės. Kokie gali būti tarpininkai tarp žmonių ir žvėries? Tarpininkų nerasite, o juk tarpininkaujame, kad gyventumėte, nes Rusija nenori baigti šio karo“, – pridūrė V. Zelenskis.

Ketvirtadienį Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas atvyksta į Lvivą kartu su V. Zelenskiu bei Jungtinių Tautų generaliniu sekretoriumi Antonio Guterresu pasikalbėti apie karo užbaigimą „diplomatinėmis priemonėmis“.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer