Kinijos kariai vyks į Rusiją – dalyvaus karinėse pratybose

Kinijos kariai vyks į Rusiją dalyvauti bendrose karinėse pratybose, pranešė kinų gynybos ministerija.

Pekinas ir Maskva palaiko glaudžius ryšius gynybos srityje, o Kinija yra sakiusi, kad nori pakelti dvišalius santykius „į aukštesnį lygį“, nors Rusijai taikomos tarptautinės sankcijos ir ji plačiai smerkiama dėl karo Ukrainoje.

Kinijos gynybos ministerija trečiadienį pareiškė, kad jos dalyvavimas kasmetinėse „Vostok“ pratybose, kurios, Maskvos teigimu, vyks nuo rugpjūčio 30-osios iki rugsėjo 5-osios, yra dvišalio bendradarbiavimo susitarimo su Rusija dalis.

„Tikslas – gilinti praktinį ir draugišką bendradarbiavimą su dalyvaujančių šalių kariuomenėmis, kelti dalyvaujančių šalių strateginio bendradarbiavimo lygį ir stiprinti gebėjimą reaguoti į įvairias grėsmes saugumui“, – sakoma Kinijos gynybos ministerijos pranešime.

Kaip pranešama, pratybose taip pat dalyvaus Indija, Baltarusija, Mongolija, Tadžikistanas ir kitos šalys.

Kinija ir Indija kaltinamos tuo, kad, priešindamosi Vakarų sankcijoms ir ginklų pardavimui Kyjivui, per jau beveik pusmetį trunkantį karą Ukrainoje diplomatiškai dangsto Rusiją.

Tačiau Pekinas tvirtino, kad jo dalyvavimas bendrose pratybose „nesusijęs su dabartine tarptautine ir regionine padėtimi“.

Tai bus jau antros bendros Kinijos ir Rusijos karinės pratybos šiais metais.

Gegužę šių šalių bombonešiai netoli Japonijos ir Pietų Korėjos surengė 13 valandų trukusias pratybas, privertusias pastarąsias pasitelkti naikintuvus. Tuo metu JAV prezidentas Joe Bidenas lankėsi Tokijuje.

JAV valstybės departamento atstovas spaudai Nedas Price’as sakė, kad, nors šiltėjantys Kinijos ir Rusijos ryšiai kenkia pasauliniam saugumui, Vašingtonas artėjančiose pratybose „nieko neįžvelgia“.

„Dauguma dalyvaujančių šalių taip pat nuolat dalyvauja įvairiose karinėse pratybose ir mainuose su Jungtinėmis Valstijomis“, – sakė jis spaudos konferencijoje.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer