Niekšingas Rusijos smūgis: į bendrabutį pataikė raketa, žuvo mažiausiai 7 žmonės

Trečiadienio vakarą Charkive Rusijos paleista raketa pataikė į bendrabutį. Vietos valdžia skelbia, kad žuvo mažiausiai 7 žmonės, dar 16 buvo sužeista.

Situaciją pakomentavo ir Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis: „Kuomet išgirsti apie Charkivo Saltovką – tai ir vėl skausmas. Skausmas dėl visos Ukrainos. Skausmas dėl Charkivo. Raketos smūgis… bendrabučiui… Pastatas yra visiškai sugriautas. Tikslus žuvusiųjų ir sužeistųjų skaičius yra tikslinamas. Niekšingas ir ciniškas smūgis civiliams, neturintis jokio pasiteisinimo ir demonstruojantis agresoriaus bejėgystę. Neatleisim, keršysim“.

Anksčiau jis pranešė apie tris žuvusiuosius ir 10 sužeistųjų, tačiau Charkivo karinės administracijos vadovas Olehas Synjehubovas informavo, kad aukų skaičius išaugo iki septynių, o sužeistųjų – iki 16. O. Synjehubovas nurodė, kad tarp sužeistųjų yra 11 metų vaikas.

Charkivo regiono tarybos vadovo patarėjos Natalios Popovos teigimu, tame bendrabutyje gyveno ir klausos negalią turinčių žmonių.

„Preliminariais duomenimis, jie buvo tarp tų, kuriems buvo suteikta pagalba vietoje. Laukiame informacijos iš ligoninių. Jie galėjo negirdėti pavojaus signalo“, – sakė ji.

Primename, kad Rusijos kariuomenė ankstyvą vasario 24 d. rytą įsiveržė į Ukrainą. Kremlius Ukrainai karo oficialiai nepaskelbė – Rusijos valdžia plataus masto karo veiksmus pavadino „specialia karine operacija“. Oficialiai Kremlius reikalauja Ukrainos atsisakyti savo rytinių teritorijų ir jau anksčiau okupuoto Krymo bei reikalauja neutralaus karinio statuso. Faktiškai reikalaujama Ukrainos kapituliacijos ir perėjimo į Rusijos įtaką.

Rusija jau beveik pusę metų bombarduoja Ukrainos pastatus ir puola įvairiomis kryptimis. Okupuota dalis Ukrainos teritorijos. Daugelis pasaulio šalių, įskaitant JAV, ES valstybes nares, Kanadą, Japoniją ir Australiją, Rusijai įvedė naujas sankcijas, o didžiosios įmonės pradėjo stabdyti bendradarbiavimą su Rusija.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer