Zelenskis įsitikinęs – rusai pajuto Vakarų ginkluotės jėgą: „Niekur mūsų žemėje, kurią užėmė, jie saugaus užnugario neturės“

Dar viena siaubo diena Ukrainoje. Naktį smarkiai apšaudę Bachmuto ir Kramatorsko miestus, šiandien rusų okupantai į Ukrainą iš Juodosios jūros paleido dar apie 20 raketų. Tačiau nesnaudžia ir ukrainiečiai. Iš HAIMARS raketų sistemų jie smogė Luhanskui ir galimai sunaikino rusų oro gynybos bazę. Savo ruožtu Časyv Jare iš rusų sugriauto namo griuvėsių ištraukta jau beveik pusšimtis civilių kūnų.

Net 47-is žmones – tiek jų rusų okupantai pražudė, kai naktį į sekmadienį apšaudė Časiv Jaro gyvenamuosius namus. Aukų skaičius priartėjo prie pusšimčio, kai gelbėtojai iš daugiabučio griuvėsių ištraukė dar aštuonis kūnus.

Ir nors gelbėjimo operacija čia vis dar tęsiasi, vilčių surasti gyvų žmonių beveik nebeliko. Tikslas – iš betono luitų bent ištraukti žmonių kūnus, kad artimieji galėtų su jais atsisveikinti. Jau dabar gelbėtojai skelbia pašalinę net 460 tonų griuvėsių.

Tačiau V. Putino orda sustoti neketina ir toliau su žeme lygina Ukrainos miestus.

Smūgiai praėjusią naktį drebino Bachmutą Donecko srityje. Vienintelis bejėgių žmonių ginklas – prakeiksmai okupantams.

Galingi sprogimai paryčiais nugriaudėjo ir Kramatorske. Skelbiama, kad į miestą, kurį, anot britų žvalgybos, okupantai mėgins užimti artimiausią savaitę, rusai paleido bent keturias raketas.

„Karas tęsiasi. Rusų apšaudymai nesiliauja nė dienos. Yra aukų – sužeistų ir žuvusių. Donbase bandymai pulti irgi nesiliauja. Ten padėtis nelengvėja, tačiau mūsų nuostoliai mažėja“, – kalba Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis.

Kol ukrainiečių kariai ties Kramatorsku ir Bachmutu ruošdamiesi intensyviems karo veiksmas stiprina savo pozicijas, dalis žmonių skuba išvažiuoti ir net bando išsivežti savo gyvulius. Kad išvengtų blogiausio.

Tačiau pastarosiomis dienomis Ukrainoje ir okupantams ne taip gerai sekasi. Ypač kai iš Vakarų atkeliavusia ginkluote Ukrainos kariai štai taip naikina rusų infrastruktūrą. Tai naktiniai sprogimai Luhanske. Įtariama, kad ukrainiečiai iš sistemos HIMARS raketomis pataikė į rusų oro gynybos bazę.

„Okupantai jau puikiai suprato, kas yra šiuolaikinė artilerija. Ir niekur mūsų žemėje, kurią užėmė, jie saugaus užnugario neturės. Jie pajuto, kad mūsų žvalgų operacijos, ginant savo Tėvynę, yra daug galingesnės nei bet kurios jų „specialios operacijos“, – sako V. Zelenskis.

Ir dar pašiepiančiai priduria neva apie antrąją pasaulio kariuomenę.

„Nėra nei strateginės jėgos, nei charakterio, nei supratimo, ką jie daro čia, mūsų žemėje. Nėra net trupučio drąsos pripažinti pralaimėjimą ir išvesti karius iš Ukrainos teritorijos“, – teigia V. Zelenskis.

Beje, Rusijos gynybos ministerija šiandien pareiškė, kad per dieną esą numušė net keturis ukrainiečių naikintuvus. Tačiau Kyjivas suskubo paneigti šį pareiškimą ir „nurašė“ tai rusų propagandai.

O štai britų gynybos ministerija dalijasi nauju vaizdo įrašu, kuriame matyti, kaip Ukrainos kariai rengiami kovoms su okupantais:

„Projektas „Pavasario karta“. Treniruojame žmones, kurie jau po kelių savaičių kausis mūšio lauke. Tai prasmingas tikslas.“

Kelių savaičių trukmės pratybose Ukrainos kariai mokomi valdyti karinį transportą, naudotis ginkluote, gelbėti mūšio lauke sužeistus karius ir teikti pirmąją pagalbą. Vyksta karinės taktikos ir karo teisės paskaitos. Apie tai rusų kariai, tikėtina, gali tik pasvajoti.

Savo ruožtu Stambule šiandien prasideda pirmosios Ukrainos, Jungtinių Tautų, Turkijos ir Rusijos derybos dėl grūdų eksporto iš Rusijos blokuojamų Ukrainos uostų. Iš viso Rusija yra įkalinusi apie 20 milijonų tonų praėjusių metų grūdų derliaus. Pasak turkų pareigūnų, Juodojoje jūroje šiuo metu laukia 20 prekybinių laivų, į kuriuos būtų galima greitai pakrauti ukrainietiškų grūdų. Prieš derybas Ukrainos diplomatijos vadovas Dmytro Kuleba sakė, kad kad bet koks susitarimas turi garantuoti, kad Rusija gerbs žaliuosius koridorius grūdams ir kad nepuls Ukrainos uostų.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer