Valkiūnas šėlo Seime: švedus išvadino plėšikais, žmogžudžiais, prilygino juos Holokausto organizatoriams

Muštynėmis su Seimo nariu Tomu Tomilinu ir gobšumu skiriant paramą Ukrainai pagarsėjęs Seimo narys Valdemaras Valkiūnas surengė dar vieną spektaklį Seimo salėje. Svarstant Švedijos ir Suomijos prisijungimo prie NATO klausimą, Valkiūnas švedus išvadino plėšikais, žmogžudžiais, prilygino juos Holokausto organizatoriams.

O didžiausią nuoskaudą Valkiūnas jaučia dėl prieš šimtmečius per Švedijos karo žygius iš Biržų pilies išvežtų ir negrąžintų patrankų. Valkiūnas liežuvio nenulaikė ir kalbant apie Suomiją, purvais apipylė LGBT bendruomenę. Nors pats prieš pat balsavimą mėgavosi ir kolegoms rodė pikantiškas nuotraukas.

Skubos tvarka Seimo salėje pateikiami protokolai dėl Švedijos ir Suomijos narystės prisijungimo prie NATO. Tikrą cirką Seime, svarstant šį klausimą, sukėlė Regionų frakcijos narys Valdemaras Valkiūnas.

„Ar tikite, kad švedai gali būti patikimi partneriai, nes Biržų ir Lietuvos istorija rodo kitą? – Pavogė“, – sako V. Valkiūnas.

Švedai, anot Valkiūno, ne tik bankų monopolistai, Lietuvos miškų medkirčiai, bet ir plėšikai, žmogžudžiai. O labiausiai Valkiūnas pyksta, kad švedai prieš beveik 400 metų iš Biržų pilies išvežė ir negrąžino 60-ties pabūklų.

„Neaišku, kuo jie buvo geresni už Antrojo pasaulinio karo „esesininkus“, fašistus, Holokausto organizatorius. Švedai istorijoje žinomi kaip grobuonys ir plėšikai, kurie žudė mūsų protėvius, griovė mūsų pilis ir namus, pasisavino svetimą turtą, patrankas iš Biržų pilies“, – kalba V. Valkiūnas.

Tokie Valkiūno pasisakymai nepatiko Seimo pirmininkei.

„Kolega, aš siūlau savo nuomones reikšti kur kas atsakingiau Seimo salėje“, – kalba Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

Svetimos gėdos jausmas apėmė ir Laisvės partijos narį Vytautą Mitalą.

„Gerbiamas kolega, tiesiog gėda klausytis, tiesiog gėda, kai jūs savo kažkokią asmeninę kažkokią ten patrankų vendetą pervadinate į visos Švedijos ir Švedijos politikos, na nesakysiu tų žodžių, „avimą“. Gėda. Taip parlamentaras Lietuvos elgtis neturi. Ypač toks parlamentaras, kuriam rūpi Lietuvos saugumas. Man atrodo, jums jis nerūpi. – Bestuburiams gėda“, – teigia V. Mitalas.

Nesusivaldė ir Vilija Aleknaitė-Abramikienė. Valkiūno pasirodymą, įvertinusi kaip gatvės teatrą, konservatorė Valkiūnui pasiūlė užčiaupti burną.

„Jeigu mes folkloro ir gatvės teatro pagrindu organizuosime savo posėdžius ir vystysime tarptautinius santykius, manau, kad greitai Lietuva taptų pajuokos objektu. Siūlau ponui Valkiūnui, jeigu jis neturi, ką pasakyti, tiesiog patylėti“, – tvirtina V. Aleknaitė-Abramikienė.

Bet Valkiūnas į kolegų pastabas nereaguoja – kliūna ir Suomijai.

„Tai dar mūsų iki galo neįvertinta šiaurės žmonių šalis. Suomiai de facto yra mūsų genetiniai broliai ir seserys – jei nežinojote, tai per 40 proc. lietuvių turi bendrus protėvių–ainių genus. Suomiai visada pasižymėjo savo racionalumu ir psichologine ištverme. Tačiau keičiasi laikai, keičiasi ir suomiai – tik į kurią pusę?“, – kalba V. Valkiūnas.

Nors suomiai lietuviams, anot Valkiūno, broliai, bet NATO neva jiems ne vieta, nes tai esą prisidėtų prie karo kurstymo, o karas, pasak Valkiūno, skirtas kai kuriems veikėjams pasipelnyti.

„Dažniausiai tie patys asmenys, kurie yra LGBT ir buvę KGB nariai, darbuotojai ar jų fanai, tie patys, kurie propaguoja homoseksualizmą ir kitas ištvirkimo formas, jie yra civilizacijos griovėjai“, – sako V. Valkiūnas.

O tuomet į žodžių kovą ir vėl kyla Abramikienė ir negaili absurdiškoms Valkiūno kalboms pašaipių komentarų prajuokinusių kolegas.

„Aš su džiaugsmu konstatuoju, kad Rusijos įtakos agentų intelektinis lygis pastaruoju metu yra labai smukęs“, – teigia V. Aleknaitė-Abramikienė.

„Kažkaip nenorėjau kalbėti, bet vis dėlto priminsiu kolegai, kad kaip tik Suomijoje palaikymas NATO narystei yra toks, kad dažna NATO šalis galėtų tik pavydėti. Būkime, kaip suomiai, ačiū“, – sako Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė.

O prieš pat balsavimą dėl Švedijos ir Suomijos narystės NATO Seimo nariui Valkiūnui kur kas įdomiau apžiūrinėti merginų su bikiniais nuotraukas internete. Nesibodi jų ir kolegoms parodyti.

Švedijos prisijungimui prie Aljanso po pateikimo pritarė 104 Seimo nariai, vienintelis Valkiūnas balsavo prieš. Dėl Suomijos narystės Seimo nariai nubalsavo vienbalsiai.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer