Kazachstano lyderis viešai pažemino Putiną – atsisakė šokti pagal jo dūdelę

Praėjusią savaitę vykusiame Sankt Peterburgo tarptautiniame ekonomikos forume Kazachstano prezidentas Kasimas-Žomartas Tokajevas atsisakė šokti pagal Rusijos prezidento Vladimiro Putino dainelę ir savo poziciją išsakė jam viešai į akis.

„Nepripažįstame nei Taivano, nei Kosovo, nei Pietų Osetijos, nei Abchazijos. Ir, matyt, toks principas bus taikomas ir Luhanskui, ir Doneckui“, – forumo metu sakė K. Tokajevas, skelbia UNIAN.

K. Tokajevui klausimą apie vadinamąją „specialiąją operaciją“ – taip rusai vadina karą Ukrainoje – uždavė Rusijos propagandistė Margarita Simonian. Bet Kazachstano prezidento įvaryti į kampą nepavyko.

Atsisakymas pripažinti Rusijos sukurtas kvazirespublikas – ne vienintelis K. Tokajevo smūgis V. Putinui. Jis taip pat paneigė importo pakeitimo politiką, sakydamas, kad visa tai yra nesąmonė ir mitai. Kazachstano prezidentas taip pat pažymėjo, kad šalis turi dar vieną prekybos „didįjį brolį“ – Kiniją.

Tačiau vien pareiškimais viskas nesibaigė: Novorosijsko uoste buvo užblokuota naftos siunta Kazachstanui, o reaguodamas į tai Kazachstanas savo teritorijoje užblokavo 1700 vagonų su rusiška anglimi.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer