Kilus ginčui dėl Taivano santykių, Lietuva iš Kinijos ištraukia paskutinį diplomatą

Lietuva pranešė uždaranti Kinijos ambasadą ir iš Pekino ištraukusi paskutinį diplomatą ginče dėl santykių su Taivanu.

Užsienio reikalų ministerija pranešė atšaukusi Lietuvos reikalų patikėtinį dėl konsultacijų ir ambasada veiks „nuotoliniu būdu“.

Šis žingsnis priimtas po to, kai Europos Sąjungos valstybė narė leido Taivanui atidaryti atstovybę Vilniuje.

Kinija laiko Taivaną savo teritorijos dalimi ir nesuteikia diplomatinio pripažinimo tautoms, kurios traktuoja salą kaip atskirą valstybę.

Praėjusį mėnesį Kinija apribojo diplomatinius ryšius su Lietuva ir protestuodama nutraukė vizų išdavimą šaliai.

Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis, kalbėdamas su žurnalistais Vilniuje, sakė, kad buvo neaiškumų dėl Lietuvos diplomatų teisinio statuso Kinijoje prieš jiems išvykstant.

„Diskusijos tebevyksta dėl techninių Lietuvos diplomatinės atstovybės Kinijoje veiklos aspektų. pareiškimas skaityti.

„Lietuva yra pasirengusi tęsti dialogą su Kinija ir visa apimtimi atnaujinti savo ambasados ​​veiklą, kai bus pasiektas abiem pusėms naudingas susitarimas“, – pridūrė ministerija.

Pekinas anksčiau išsiuntė Lietuvos ambasadorių ir iš Lietuvos pasitraukė savo diplomatus, kai Taivanui buvo leista atidaryti biurą Vilniuje.

Atstovybė vadinasi Taivanas, o ne Kinijos Taipėjus, kurį naudoja Tarptautinis olimpinis komitetas ir daugelis užsienio valstybių, kad neįžeistų Kinijos.

Taivanas turi tik 15 oficialių diplomatinių sąjungininkų, tačiau palaiko neformalius ryšius su visomis pagrindinėmis valstybėmis per prekybos biurus, kurie veikia kaip de facto ambasados.

Taivano užsienio reikalų ministerija pareiškė, kad „labiausiai gerbia“ Lietuvos vyriausybės priimtus sprendimus.

Toks Vilniaus žingsnis – šešių Prancūzijos įstatymų leidėjų grupė trečiadienį atvyko į Taivaną penkių dienų vizito.

Taivano draugystės grupės Prancūzijos Nacionalinėje Asamblėjoje vadovas François de Rugy vadovauja naujausiam delegacijos vizitui, kurio metu susitiks su Taivano prezidente Tsai Ing-wen ir kitais aukštais vyriausybės pareigūnais.

„Norime pasikalbėti visais Taivano, ES ir Prancūzijos santykių aspektais ekonomikos ir kultūros klausimais bei visais mūsų šalių klausimais“, – oro uoste žurnalistams sakė de Rugy.

Vizitas įvyko po panašios kelionės, kuriai spalį vadovavo Prancūzijos parlamentarų grupė, kurią Kinija bandė atgrasyti.

„Kinija griežtai priešinasi bet kokiems oficialiems ir politiniams mainams tarp Taivano ir šalių, turinčių diplomatinius ryšius su Kinija“, – trečiadienį žurnalistams sakė Užsienio reikalų ministerijos atstovas Zhao Lijianas.

Tačiau JK užsienio reikalų sekretorė Liz Truss kritikavo Pekiną dėl „nepriimtino spaudimo“ Lietuvos diplomatams.

„Jungtinė Karalystė stoja kartu su Lietuva ir mano draugu užsienio reikalų ministru Gabrieliumi Landsbergiu prieš šią prievartą“, – sakė Truss. rašė Twitter.

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer