Radviliškį nusiaubė kruša: gyventojai sako, kad iš dangaus krito „golfo kamuoliukai“

Nors daugelyje Lietuvos vietų penktadienį oras buvo saulėtas, tačiau pavakarę Radviliškį nusiaubė kruša. Tuo metu sinoptikai perspėja gyventojus neatsipalaiduoti, mat orai bus itin apgaulingi.

„Šiandien – vėl audros. Šiuo metų debesų kepurės auga, vyksta intensyvi konvekcija. Ramaus ir gražaus vakaro sau mintyse per daug neplanuokit. Bus žaidimas: kas gaus daugiau, kas mažiau, kas gal visai negaus.

Orų appsais ir spalvingais orų modelių žemėlapiais, kaip meteorologai, siūlom nepasitikėti ir savęs neapgaudinėti“, – socialiniame tinkle rašė „Orai ir klimatas Lietuvoje“ atstovai.

Be to, gyventojai jau dalijasi vaizdais iš Radviliškio – čia iš dangaus pasipylė ledo gabaliukai, kai kurie internautai netgi įvardijo, kad jų dydis lyg golfo kamuoliukų.

Socialiniame tinkle „Facebook“ taip pat dalis gyventojų rašo, kad itin smarki liūtis užklupo ir Kėdainių rajoną.

Vasariškos liūtys

Šiandien Lietuvoje buvo permainingas debesuotumas, vietomis lijo. Artimiausią naktį vasariškų liūčių debesys klajos daugiausia po šiaurinius ir rytinius rajonus, kitur tikimybė nedidelė.

Rytoj dangų dengs nestori debesys, kai kur palašnos, bet jau labai nedaug. Šiandien rytinėje šalies dalyje buvo labai šilta. Tačiau tas šiltasis oras jau traukiasi iš Lietuvos į rytus. Naktis bus dar gana šilta, paryčiais bus apie 13–15 laipsnių šilumos, rytoj dieną bus saikingi 21–23 laipsniai šilumos, prie jūros 17–19 laipsnių.

„Kitaip tariant, kaitra slūgsta. Šį vakarą vietomis dar bus vasariškų liūčių, perkūnijų ir vėjo gūsių, vėliau naktį ir rytoj dieną palynos tik kai kur, tik trumpai ir tik mažai. Naktį oras atvės iki 13–15, dieną šils iki 21–23, prie jūros 17–19 laipsnių šilumos“, – teigė sinoptikas Naglis Šulija.

Sekmadienį palis tik kai kur ir pats lietus bus menkas. Naktį oras atvės iki 11–13, dieną šils iki 22–24, prie jūros 17–19 laipsnių šilumos.

Pirmadienio naktį daugiausia be lietaus, dieną vėl pasipils vasariškos liūtys su perkūnija. Oras naktį atvės iki 10–12, dieną šils iki 20–22 laipsnių šilumos.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer