Sulaikyti degalų vagys: dėl išaugusių kainų greitai parduodavo grobį

Sulaikyta grupė asmenų, įtariamų degalų vagystėmis iš sostinės degalinių. Kratų metu rasta degalų talpa, skirtingų valstybinio numerio ženklų lentelės ir augalinės kilmės galimai narkotinės medžiagos.

Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Vilniaus miesto antrojo policijos komisariato pareigūnai birželio 9 d. apie 18 val. 30 min. sulaikė grupę asmenų, įtariamų degalų vagystėmis iš Vilniaus degalinių. 22-ejų metų amžiaus jaunas vyras, grįžęs iš emigracijos, toje šalyje praradęs vairuotojo pažymėjimą dėl šiurkščių teisės pažeidimų, grįžęs į gimtinę įkūrė „versliuką“.

Ant savo automobilio uždėdavo skirtingus kitoms transporto priemonėms priklausančius valstybinio numerio ženklus, degalinėse užsipildavo degalų į baką ir talpas, kurias vežiojosi bagažinėje, ir nesusimokėjęs sprukdavo. Iškart po vagystės vyras atsikratydavo valstybinio numerio ženklais ir užsidėdavo tikruosius. Savo „versliukui“ plėtoti jaunuolis naudojo ne tik savo automobilį, bet ir skolintas transporto priemones. Dėl išaugusių degalų kainų bei didžiulės paklausos, vogtais degalais greitai atsikratydavo juos parduodamas.

Grupės nariai buvo pasiskirstę vaidmenimis – vienas degalus vogdavo, kitas buvo atsakingas už palydą bei aplinkos stebėjimą. Bandydami suklaidinti policijos pareigūnus, jaunuoliai kūrybiškai maskavosi keisdami išorę – gegužės mėnesį užsidėdavo pūkines ar maisto išvežiotojo striukes, arba apsirengdavo „keliais sluoksniais“.

Atlikę kratas, sostinės policijos pareigūnai rado degalų talpą, skirtingų valstybinio numerio ženklų lenteles, drabužius, su kuriais asmenys darė nusikalstamas veikas, augalinės kilmės galimai narkotines medžiagas.

Dėl kuro vagysčių atliekamas ikiteisminis tyrimas pagal požymius nusikalstamų veikų, numatytų Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 178 str. 1, 2, 4 d. Vienam iš asmenų bus surašyti administracinio nusižengimo protokolai už transporto priemonės, kuriai neatlikta privalomoji techninė apžiūra ir neapdrausta privalomuoju civiliniu draudimu, išregistruota bei

su pritvirtintais ne tai transporto priemonei išduotais valstybinio numerio ženklais vairavimą, taip pat ir už tai, kad vairavo transporto priemones neturėdamas tam teisės.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer