Kraupi lietuvės vaikžudės išpažintis: nesiruošiau jo auginti, nes tam nebuvo sąlygų

Klaipėdoje tik pagimdytą kūdikį mirčiai pasmerkusi moteris už grotų praleis 10 metų. Po paskelbto nuosprendžio paaiškėjo tai, ką vaikžudė buvo pasakojusi pareigūnams ikiteisminio tyrimo metu.

Klaipėdoje tik pagimdytą kūdikį mirčiai pasmerkusi moteris už grotų praleis 10 metų. Po paskelbto nuosprendžio paaiškėjo tai, ką vaikžudė buvo pasakojusi pareigūnams ikiteisminio tyrimo metu.

Moteris teigė, kad po gimdymo ją ištiko šokas, nes gimdymas prasidėjo netikėtai. Nors rankose jautė spurdančią gyvybę, ji vis dėlto bejėgį kūdikį paliko lauke.

Visa ši kraupi istorija nutiko šių metų sausį, tad garažų masyve paliktam kūdikiui praktiškai nebuvo jokios vilties išgyventi. Šioje istorijoje figuravo ir moters sugyventinio (ne vaiko tėvo – aut. past.) pavardė.

Jam buvo pareikšti kaltinimai dėl sukurstymo nužudyti kūdikį, tačiau teismas vyrą išteisino, nenustačius nusikaltimo sudėties.

Sukrečiantys moters žodžiai

Nuteistoji Eglė K. kalta prisipažino iš karto. Ji pasakojo, kad su sugyventiniu gyvena 5 metus. Paskutinius 3 metus pora glaudėsi garaže.

Sausio 4 d. ji pagimdė vyriškos lyties kūdikį, buvo jau prašvitę, prieš 8 val. ryto. Ryte jai prasidėjo skausmai. Jos mylimas žmogus tuo metu miegojo.

„Galvojau, kas čia vyksta, atsikėliau, vaikščiojau pirmyn atgal, išėjau į lauką, paskui vėl atsiguliau, paskui vėl išėjau į lauką ir pasirodė kraujas. Vaikas gimė netikėtai. Patyriau šoką, buvau pasimetusi ir nežinojau, ką daryti, nes toks atvejis buvo pirmą kartą, kad namuose pagimdyčiau“, – pasakojo moteris.

Tuo metu ji su sugyventiniu buvo išgėrę. Prieš tai vartojo alų ir degtinę. Tada moteris pagimdė kūdikį ir nežinojo, ką daryti.

„Gal apie 20 minučių stovėjau šoke, nežinojau, ką daryti, buvau pasimetusi. Tas kūdikis sujudėjo, rankytės, kojytės judėjo, aš visa kruvina, smarkiai nukraujavusi. Pasakiau sugyventiniui, kad pagimdžiau kūdikį, jis sakė pažiūrėk, kokia lytis. Pasakiau, kad sūnus gimė“, – teigė Eglė K.

Moteris teigė, kad paskui sugyventinis jai pasakė, jog kažką daryk, kažkur nešk tą vaikelį, ir ji šoko būsenoje paėmė audeklą, savo kūdikį ir nunešė ant lauke esančio fotelio. Ten kūdikį padėjo ir paliko.

Parėjusi į garažą esą dar kartą sugyventiniui pasakė: „būk geras ir iškviesk greitąją“. Tačiau pati atsigulė šalia vyro. Ji neturėjo higieninių paketų ir pampersų, atsigulė į lovą ir užmigo.

Paskui atsibudo, kai į svečius atėjo pažįstamas. Jis atsinešė butelį išgerti už Naujus metus. Jie išgėrė ir jis pasakė, kad dar nueis parnešti. Ji jam pasakė, kad reikia pagalbos, jog nueitų į vaistinę ar parduotuvę ir nupirktų jai paketų ar pampersų.

Sugyventinis tada buvo išėjęs, kai grįžo, davė pinigų nupirkti tų priemonių. Ji atsigulė į lovą, o pažįstamas nupirko, ko buvo prašomas.

Ji su pažįstamu pro mūrinius garažus nuėjo į parduotuvę. Pakeliui moteriai pasidarė bloga, silpna. Ji atsisėdo ir matė, kad nuvažiavo policija bei suprato, jog kažkas iškvietė. Jai buvo bloga, silpna, nežinojo ką daryti, todėl pažįstamasis pakvietė moterį pas save.

Moteris prisipažino, kad pas ginekologą dėl nėštumo nesikreipė, nors žinojo, kad tai reikia padaryti. Kūdikio auginti nesiruošė, nes tam neturi sąlygų. Nėštumą nuo sugyventinio slėpė, sakė, kad tai tik antsvoris, nes bijojo vyro, kadangi vaikas buvo ne jo.

Prokuroras žada skųsti sprendimą

Naujienų portalas tv3.lt rašė, kad žiemą sveiką berniuką pagimdžiusi ir sušalti lauke palikusi pora išgirdo teismo nuosprendį. Už tai, kad nė paros neturintį kūdikį numetė prie garažo, kur šis greičiau nei per valandą mirtinai sušalo, jo motinai teks dešimt metų sėdėti kalėjime. Pakurstymu taip pasielgti kaltintą vyrą teismas išteisino ir paleido teismo salėje.

Teismas moteriai skyrė 10 metų kalėjimo. Tyrėjai nustatė, kad garaže su kaltinamu vyriškiu gyvenusi moteris visą laiką nuo jo slėpė nėštumą, nors pati apie jį žinojo. Nepaisant to, visą nėštumo laikotarpį moteris gėrė, į medikus nesikreipė. Maža to, net iš anksto kūdikio planavo atsikratyti.

Teismo medicinos ekspertai nustatė, kad mažylis gimė sveikas. Tačiau vos išvydusį pasaulį berniuką jo mama paliko lauke sušalti šalia garažo, kuriame gyveno. Buvo sausis, tyrėjai nustatė, kad mažylio gyvybė užgeso greičiau nei per valandą. Nekreipdama į tai dėmesio, jau du vaikus, su kuriais nebendrauja, turinti moteris išėjo toliau gerti.

„Apie 18 valandą, jau vakare, tas pat sugyventinis paskambino į policiją ir pranešė, kad pagimdė kūdikį ir paliko. Nuo tada prasidėjo ikiteisminis tyrimas. Buvo rastas kūdikio lavonėlis ir pradėjo viskas suktis“, – aiškina prokuroras Arūnas Saunorius.

Tačiau sučiupta moteris gailėjosi, prisipažino, padėjo tirti bylą, todėl teismas jai ir skyrė ne už tokį nusikaltimą įstatymo numatomą įkalinimą dvidešimčiai metų ar iki gyvos galvos, o dešimt metų už grotų.

O vyriškį teismas paleido. Nors po pirminių apklausų prokurorai teigė, kad vyras pats paskatino draugę kūdikio atsikratyti, esą šis trukdė jam girtam miegoti, teismas nusprendė, kad vyras nekaltas. Esą apie nėštumą nežinojo, o jei būtų pakurstęs berniuko atsikratyti, būtų lavonėlį paslėpęs, kad jį sudraskytų laukiniai gyvūnai. Vis dėlto, pamatęs negyvą kūdikį, pats iškvietė policiją. Tad paskelbus, kad vyras nekaltas, iš karto po posėdžio policininkai jam nuėmė antrankius. 

„Dėl to, kad aš nusikaltimo nesu padaręs. Kažkiek tikėjausi, daugiau nekomentuosiu. – Bet net susigraudinot, kai išgirdot sprendimą? – Na tai aišku, už nieką teisiamas“, – sako išteisintasis Zenonas.

„Teismas pacitavo, kad jam buvo staigmena. Gyveno kartu ir nematė, kad moteris nėščia? Nelabai įsivaizduoju, kokia čia staigmena gali būti“, – tvirtina A. Saunorius. Vis dėlto, vyras atsikvėpti dar negali. Prokurorai žada išteisinimą skųsti.

„Prokuratūros nuomone, vyras negali sakyti moteriai, kad išmestų vaiką. Ir juo labiau, kad po tų žodžių taip ir pasielgė. Ir juo labiau pati kaltinamoji teismo posėdyje sakė, kadangi pasakė sugyventinis, taip ir pasielgė. Teismas mano kitaip. Todėl akivaizdu, kad nuosprendį skųsim“, – kalba A. Saunorius.

Prokurorai siekia vyrą į kalėjimą patupdyti dvylikai metų. Vis tik, šį kartą, lydimas dukros, jis paliko teismo salę. Maža to, DNR tyrimas įrodė, kad nužudytas kūdikis buvo ne šio vyriškio.

Nuosprendis per 20 dienų nuo jo paskelbimo, o nuteistajai Eglei K. – nuo jo nuorašo įteikimo dienos gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer