Zelenskis apie rusų atakas šalia Zaporižios elektrinės: tai – teroro aktas, grėsmė Europai

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis sureagavo į Rusijos kariuomenės veiksmus šalia Zaporižios elektrinės branduolinio reaktoriaus, kuomet šioj srityje buvo surengtos atakos.

Pasak V. Zelenskio, rusų karinės pajėgos visą Europą pastatė į itin sudėtingą situaciją.

„Šiandien okupantai sukurė dar vieną ekstremaliai pavojingą situaciją visai Europai – jie apšaudė Zaporižios atominę elektrinę du kartus per dieną.

Tai yra didžiausia elektrinė visame žemyne, tad bet koks šio pastato apšaudymas yra akivaizdus, įžūlus nusikaltimas, teroro aktas“, – sakė Ukrainos prezidentas.

Kyjivas kaltina Rusiją sudavus smūgių šalia Zaporižios elektrinės branduolinio reaktoriaus

Ukraina penktadienį apkaltino Rusijos pajėgas sudavus smūgių netoli Zaporižios elektrinės branduolinio reaktoriaus šalies pietuose.

„Trys smūgiai buvo užfiksuoti elektrinės teritorijoje, netoli vieno iš energijos blokų, kuriame yra branduolinis reaktorius“, – sakoma Ukrainos branduolinių jėgainių operatorės „Enerhoatom“ pranešime.

„Kyla vandenilio nuotėkio ir radioaktyvaus purškimo pavojus. Gaisro pavojus yra didelis“, – teigiama pranešime, kuriame priduriama, kad, preliminariais duomenimis, aukų nėra.

„Ukrainiečių personalas yra vietoje ir vykdo visas priemones branduolinei ir radiacinei saugai užtikrinti bei žalos padariniams likviduoti“, – nurodoma pareiškime.

Prie Dnipro upės Ukrainos pietryčiuose esančią Zaporižios atominę elektrinę rusai kontroliuoja nuo pirmųjų karo savaičių, nors ją vis dar eksploatuoja darbuotojai ukrainiečiai.

Tarptautinė atominės energijos agentūra (TATENA) bando nusiųsti į elektrinę savo misiją. Ukraina kol kas atmeta šias pastangas ir sako, kad taip tarptautinės bendrijos akyse būtų pripažinta Rusijos okupacija.

Didžiausioje Europos atominėje elektrinėje, kurią kovo mėnesį užėmė į Ukrainą įsiveržusios Rusijos pajėgos, susidarė nestabili padėtis, šią savaitę sakė TATENA vadovas Rafaelis Grossi (Rafaelis Grosis).

„Vienaip ar kitaip buvo pažeisti visi saugos principai. Negalime leisti, kad tai tęstųsi“, – sakė jis.

Beveik visą Zaporižios sritį, kur yra elektrinė, kontroliuoja Rusijos pajėgos, o Maskvos remiami separatistai yra sakę, kad planuoja šiemet surengti referendumą dėl prisijungimo prie Rusijos.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer