Kuo panaši visuomenės reakcija į COVID-19 pandemiją ir karą Ukrainoje?

Kalbant apie Lietuvos visuomenės nuotaikas karo Ukrainoje akivaizdoje, galima išskirti tas pačias fazes, kaip ir kovido pandemijos metu: iš pradžių buvo susitelkimas ir atjauta, vėliau ateina nuovargis ir savų problemų iškėlimas.

Apie besikeičiančias gyventojų nuotaikas naujienų portalo tv3.lt tinklalaidėje „Sukasi pasaulis“ kalbasi žurnalistai Eglė Samoškaitė ir Andrius Jakimčukas.

„Iš pradžių, jeigu prisiminsim, tai visi buvo užsidėję rėmelius „aš palaikau medikus – likite namuose“. Po pusės metų visiems nusibodo sėdėt namuose, visi pradėjo jau sakyti „seimas lauk“, „skiepus lauk“. Pasidarė visi sveikuoliai, kurie niekada gyvenime nėra vaistų vartoję ir gyvena po 120 metų, – prisiminė A. Jakimčuk. – Ukrainos pirmi mėnesiai taip pat buvo masinis visų palaikymas, dabar tas palaikymas jau užsigožia tais besipiktinančiais, kurie besipiktina viskuo paeiliui.“

„Sakyčiau, kad žmonės dabar pereina prie problemų, kurios yra arčiau odos“, – kalbėdama apie gyventojų nuotaikų pokyčius pažymėjo E. Samoškaitė.

Visas epizodas:

Kalbamės apie:

00:00 Pasisveikinimas ir trumpa įžanga

00:35 Sėkmingas Ukrainos informacinis pliūpsnis

08:06 Ukrainos ir Rusijos ideologinė kova. Ar dar yra vilčių išvysti susivokusią rusų tautą?

13:58 Rusijos siekis įšaldyti „užkonservuoti“ okupuotas teritorijas ir Vakarų šalių visuomenių nuovargio grėsmė

26:04 Sankcijų Rusijai poveikis. Rusai IKEA nusipirkti gali, bet gerokai brangiau

41:35 Kas laukia Lietuvos. Labai brangios žiemos nuotaikos ir būtinybė ruoštis įvairiems scenarijams

50:18 Rusijos ir nacizmo panašumai

57:44 Putino trolinimas

Tinklalaidę „Sukasi pasaulis“ žiūrėkite kiekvieną trečiadienį naujienų portale tv3.lt, platformoje TV3 Play ir TV3 televizijos „YouTube“ kanale.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer