Kur šiemet atostogaus Šimonytė ar jos ministrai? Dulkys planuoja ilsėtis 3 savaites

Planuojate savo atostogas? Jas planuoja ir valdantieji. Dalis ministrų šią vasarą teigia priėmę sprendimą ilsėtis Lietuvoje arba už jos ribų, o likusieji tikina apsispręsiantys paskutinę minutę, atsižvelgdami į situaciją šalyje. Atostogų taip pat viliasi išeiti ir premjerė Ingrida Šimonytė, ir Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė–Nielsen.

Ši vasara, pasak V. Čmilytės-Nielsen, niekuo nesiskirs nuo praėjusios. Seimo pirmininkė planuoja savaitės trukmės išvyką į Daniją ir tikisi keletą vasaros savaitgalių praleisti Lietuvos pajūryje.

„O likę laisvi nuo darbo savaitgaliai, kurių geriausiu atveju būna kas antras, greičiausiai prabėgs Šiauliuose, nes ten yra namas su sodu, vasaroti jame smagiau nei Vilniaus centre“, – teigiama naujienų portalui tv3.lt atsiųstame V. Čmilytės-Nielsen komentare raštu.

Premjerė I. Šimonytė taip pat „nedrąsiai tikisi, jog pavyks bent savaitę gauti tokių atostogų, per kurias išvyktų iš Vilniaus“.

„Bet labai tvirtai kol kas neplanuoja, tad datų ir vietų pasakyti negali“, – patvirtina jos patarėja Rasa Jakilaitienė.

Jeigu aplinkybės ir saugumo situacija leis, šią vasarą trumpas atostogas planuoja vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė – savaitės ar dviejų.

„Atostogas praleis su šeima, konkrečios vietos nėra suplanavusi, tačiau svarbiausia laikas kartu su šeima. Praėjusiais metais ministrė, taip pat ir ministerijos vadovybė bei daugelis pareigūnų dirbo be atostogų dėl viena po kitos sekusių valstybės lygio krizių“, – nurodo A. Bilotaitės patarėjas Mindaugas Bajarūnas.

Ar atostogaus krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas, dar neaišku. Kol kas jis sako neturintis planų, nes yra daug darbų, kuriuos reikia nuveikti.

„Bet reikėjo suplanuoti ministrų pavadavimą, tad numačiau atostogų laiką rugpjūčio pradžioje (tai jau bus antras bandymas po metų, nes pernai tuo pačiu laiku teko atostogauti vos vieną dieną – iškilo „Kabulo vienuoliktuko“ operacijos organizavimo reikalas ir atostogas teko nutraukti)“, – komentuoja ministras.

Nuo situacijos šalyje ar force majeure aplinkybių ir priklausys švietimo, mokslo ir sporto ministrės Jurgitos Šiugždinienės, finansų ministrės Gintarės Skaistės, socialinės apsaugos ir darbo ministrės Monikos Navickienės atostogos.

Šiuo metu J. Šiugždinienė planuoja atostogauti du kartus – liepos 18-29 ir rugsėjo 5-9 dienomis.

„Kaip paprastai, ministrė didžiąją dalį atostogų praleis Lietuvoje“, – nurodo J. Šiugždinienės patarėjas Lukas Dainoras.

„Ministrė G. Skaistė planuoja atostogauti rugpjūčio mėnesį. Šiuo metu rezervuotas orientacinis laikas iki rugpjūčio 22 d.“, – komentuoja finansų ministrės patarėja Hermantė Brandišauskaitė.

„Jei leis aplinkybės, kelių savaičių atostogas [Monika Navickienė] planuoja rugpjūčio mėnesį. Dalį atostogų planuoja praleisti Lietuvoje, o per kitą dalį su šeima planuoja aplankyti JAV gyvenančią seserį“, – apie socialinės apsaugos ir darbo ministrės atostogas informuoja jos patarėjas Tomas Kavaliauskas.

Praėjusią vasarą savo atostogas dėl COVID-19 pandemijos atšaukęs sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys tris savaites šiemet ilsėtis planuoja nuo rugpjūčio 16 d.

Rugpjūtį atostogaus ir kultūros ministras Simonas Kairys, ir aplinkos ministras Simonas Gentvilas. S. Kairys paskutinio vasaros mėnesio pradžioje planuoja vykti į Juodkalniją. Tikslios šių abiejų ministrų atostogų datos dar nėra žinomos.

Energetikos ministras Dainius Kreivys savo atostogas planuoja liepą. Jei aplinkybės leis – tris savaites. Dėl konkrečių planų jis dar nėra apsisprendęs.

Teisingumo ministrė Ewelina Dobrowolska planuoja atostogauti Lietuvoje po vieną savaitę liepos ir rugpjūčio mėnesiais.

Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė – liepos 13-29 dienomis atostogas planuoja tiek Lietuvoje, tiek užsienyje.

Dvi savaites liepą išeis ir susisiekimo ministras Marius Skuodis.

Žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas teigia sprendimo apie atostogas dar nepriėmęs. Planai ir datos paaiškės kitą savaitę.

Dėl užsienio reikalų ministro Gabrieliaus Landbsergio atostogų planų patikslinsime.

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad kasmetinės atostogos ministrams, Vyriausybės įstaigų vadovams ir Vyriausybės sekretoriui paprastai suteikiamos pagal atostogų grafiką, kurį potvarkiu kiekvienų metų pradžioje patvirtina Ministras Pirmininkas.

Sudarant atostogų grafiką, turi būti vadovaujamasi nuostata, kad Vyriausybės posėdžiuose būtų kvorumas, t. y. kiekviename jų galėtų dalyvauti daugiau kaip pusė visų Vyriausybės narių. Atostogų grafike nurodoma ir kas pavaduos atostogaujančius ministrus.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer