Kuria puse naudoti foliją? Atskleidė kartą ir visiems laikams

Aliuminio folija yra nepakeičiamas daiktas beveik kiekvienuose namuose. Ji universali: ją galima naudoti viskam – nuo maisto gaminimo iki kepsninės valymo. Šis patogus gaminys turi ir šiek tiek paslapties. Viena aliuminio folijos lapo pusė yra blizgi, o kita – matinė ir lygi. Informacijos apie skirtumo priežastį nerasite ir patikrinę stačiakampę dėžutę, kurioje ji parduodama. Tad kas tai lemia?

Ar prieš dedant troškinį į orkaitę geriausia aliuminio foliją dėti blizgia puse į viršų, ar žemyn? Prieš nuplėšdami dar vieną lapą, štai ką turite žinoti, rašo southernliving.com.

Kodėl viena aliuminio folijos pusė blizga?

Kai nuo ritinio nuplėšiate aliuminio folijos lakštą, abi jo pusės pastebimai skiriasi. Viena pusė tokia blizganti, kad praktiškai galite ją naudoti kaip veidrodį. Kita pusė vis dar sidabrinė, bet ne tokia blizganti. Pasirodo, tam yra svari priežastis.

 

Pasak „Reynolds Wrap“, šis skirtumas yra šalutinis gamybos proceso produktas. Aliuminio folija gaminama skirtingais sluoksniais. Šiluma ir įtempimu folija ištempiama, kol tampa pakankamai plona, kad taptų gerai žinomais lakštais, kuriuos perkate parduotuvėse ir naudojate namuose

Gamykloje vienu metu gaminami du metalo lakštai, kad lakštai būtų pakankamai tvirti ir nesulūžtų. Ta pusė, kurioje folija liečiasi su kitu folijos sluoksniu, atrodo matinė, o kita pusė, kuri nesiliečia su kitu lakštu, blizga. Kitaip tariant, abi pusės atrodo skirtingai, tačiau, kai kalbama apie tai, jos abi yra pagamintos iš tos pačios medžiagos.

Aliuminio folija vienodai atspindi šilumą tiek iš matinės, tiek iš blizgios pusės. Nors aliuminio folija turi matinę ir blizgančią pusę, tačiau nė viena iš jų nesiskiria tuo, kaip atspindi šilumą.

Ar aliuminio foliją reikia naudoti blizgia puse į viršų, ar į apačią?

Nesvarbu, kurią aliuminio folijos pusę naudosite. Bet kuri pusė yra priimtina. Kadangi abi puses sudaro ta pati medžiaga, jos veiks lygiai taip pat. Vienintelis skirtumas yra estetinis. Taigi, drąsiai dirbkite abiem pusėmis. Galiausiai maistas bus gaminamas toks pat. Paslaptis išspręsta.

www.tv3.lt

Site Footer