Kyjive viešintis Johnsonas: Putino kariai patiria „milžinišką spaudimą“

Rusijos puolimas Rytų Ukrainoje tęsiasi, o tai brangiai kainuoja Ukrainos kariuomenei, tačiau Jungtinės Karalystės premjeras Borisas Johnsonas sako suprantantis, kodėl Volodymyras Zelenskis atsisako eiti į kompromisą su Maskva.

Anot jo, turima informacija rodo, kad Rusijos kariai patys patiria „milžinišką spaudimą ir patiria didelių nuostolių“ Ukrainoje, rašo BBC.

B. Johnsonas sako, kad Rusijos kariuomenės „išlaidos sviediniams ir kitai ginkluotei yra milžiniškos“. Pastarosiomis savaitėmis Rusija padarė pažangą Luhansko srityje, tačiau JK premjeras sako, kad „jie vis dar nepasiekė tikslų, kuriuos užsibrėžė pirmąją karo savaitę“.

„Esame čia, kad pabrėžtume, jog suteiksime jums reikalingą strateginę ištvermę ir ketiname sustiprinti sankcijas Putino režimui“, – Kyjive kalbėjo B. Johnsonas.

B. Johnsonas penktadienį netikėtai vėl apsilankė Kyjive ir susitiko su Ukrainos prezidentu Volodymyru Zelenskiu.

B. Johnsonas paskutinę minutę atšaukė planuotą vizitą į aukščiausiojo lygio susitikimą Donkasteryje, kur turėjo sakyti kalbą konservatorių parlamento nariams ir vietos tarybos nariams iš šiaurės Anglijos, rašo „The Guardian“..

„Pone prezidente Volodymyrai, smagu vėl būti Kyjive“, – „Twitter“ rašė B. Johnsonas ir pasidalijo kadru iš vizito.

Tai antroji B. Johnsono kelionė į Ukrainą nuo karo pradžios. Ketvirtadienį Ukrainoje lankėsi Vokietijos, Prancūzijos, Italijos ir Rumunijos lyderiai.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer