Ligita Girskienė: „Esu jautusi Seime ne vieną kartą alkoholio kvapą ir netgi galėčiau pasakyti, kuriame kabinete“

Seime gali būti atliekamas tyrimas, kas vartoja narkotikus. Valstiečių frakcijos narė Ligita Girskienė kreipėsi į parlamento valdybą ir prašo, kad specialistai išsiaiškintų, ar Seimo rūmuose lankosi kvaišalus vartojantys žmonės. Opozicijos narė sako, kad to jos prašo rinkėjai – esą klausantis seimūnų kalbų kartais susidaro įspūdis, kad kai kurie gali būti apsvaigę.

Parlamentarai ir juokiasi ir stebisi dėl tokios idėjos – vieni sako, kad to nereikia, o kiti neprieštarauja.

Keistų pasisakymų Seime netrūksta, vienas jų skamba taip: „Sklinda mintis, kad Vyriausybė slepia tikrus emigrantų skaičius. Kad jų yra keletą kartų daugiau, negu realiai. Du slepiu savo spintoje ir vieną po stalu. Ir jeigu jūs duosit koldūnų, tai tada mes pabandysime su Austėja susitarti.“

O dabar valstietė Ligita Girskienė kreipėsi į Seimo valdybą su prašymu užsakyti tyrimą, ar parlamento rūmuose yra vartojančių narkotikus. Kitaip tariant, išsiaiškinti, ar yra narkotikų pėdsakų.

„Gavau gyventojų kreipimąsi, gyventojams kyla abejonių, ar visi Seimo nariai blaivūs ir adekvatūs, ar nepavartoję kokių narkotinių medžiagų. Nes kai kada iš pasisakymų susidaro įspūdis, iš kalbos, kuri veliasi, neadekvatus pasisakymas, kad Seimo nariai galbūt vartoja narkotines medžiagas“, – sako L. Girskienė.

Seimo narė siūlo kelis būdus, kaip patikrinti, ar Seime yra narkotikų pėdsakų. Vienas iš jų – patikrinti baldų paviršius. O kitas – ištirti Seimo rūmų nuotekas. Nežinia, gal ir tualete kažkas vyksta, ypač kuomet yra du tualetai ir jokios pertvaros.

Šį prašymą parlamento valdyba svarstys jau kitą savaitę, trečiadienį.

„Man ne visiškai aišku, koks yra tikslas, nes turint galvoje, kad Seimo rūmuose kiekvieną mėnesį lankosi šimtai žmonių, nuo jauniausio, iki vyriausio, įvairių socialinių grupių atstovai, tai ką duotų tokio tyrimo rezultatas, aš nežinau“, – kalba Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

Seime sutikti parlamentarai dėl tokios idėjos ir juokiasi ir stebisi.

„Aš tai normaliai žiūriu į tai, tegul padaro, kodėl gi ne?“, – sako „Vardan Lietuvos“ frakcijos narys Tomas Tomilinas.

„Galima būtų patikrinti, aš nematau tame problemos. Jeigu tai inicijuotų, ir svarstysim šitą klausimą, aš nei už labai, nei prieš, kodėl tą reikėtų daryti, arba kodėl to nereikėtų daryti“, – teigia konservatorius Paulius Saudargas.

„Ko gero, tai tiesiog mėginimas atkreipti dėmesį į save tokiu originalesniu pareiškimu“, – sako V. Čmilytė-Nielsen.

„Man keista iš viso kolegės toks žingsnis, kad sukelti abejones, arba iškelti klausimus, kad Seimo nariai čia galbūt apsipūtę kuo nors, nu atsiprašau. Ką tu galvoji apie savo kolegas, kiekvienas, aišku, sprendžiam pagal savo sugedimo laipsnį“, – kalba konservatorius Linas Slušnys.

Parlamente vaikšto ne tik politikai, bet ir jų padėjėjai, kanceliarijos darbuotojai, vyksta nemažai ekskursijų. Bet Girskienė sako žinanti, kas iš Seimo narių mėgsta ir žolės parūkyti, ir taurelę pakelti.

„Kadangi aš nerūkau ir nevartoju alkoholio, mano pakankamai yra aštrūs jutiminiai instinktai, tai esu jautusi žolės kvapą, ir iš tikrųjų esu jautusi Seime ne vieną kartą alkoholio kvapą ir netgi galėčiau pasakyti, kuriame kabinete, bet nebūsiu skundikė“, – tikina L. Girskienė.

„Man niekada nekilo įtarimas, kad kas nors galėtų vienu ar kitu būdu apsvaigęs Seimo salėje, patalpose, ar kažkur kitur. Tai aš kviesčiau labiau pasitikėti vieni kitais, o ne inicijuoti kažkokius tyrimus“, – tvirtina konservatorių frakcijos seniūnė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė.

„Tokių teiginių, kad apsvaigę vaikšto ar bendrauja, negalėčiau teigti, ir tokių įtarimų, gal aš ir nesigilinau, bet nekilo“, – sako valstietė Rimantė Šalaševičiūtė.

„Man tikrai dar neteko to įžvelgti, tai kaip ir sakau, čia reikėtų klausti Ligitos, gal jai teko? — Kas čia labiausiai pasileidęs plaukus Seime, galėtų vartoti? — Neįsivaizduoju, tikrai“, – sako „Vardan Lietuvos“ frakcijos narys Lukas Savickas.

„O kaip jums atrodo, Seime yra paplitę, kas liečia narkotikus? — Aš nežinau ar paplitę, ar ne, bet kad yra vartojančių, jūs irgi, turbūt, žinote. — Kas čia tokie? — Yra kas neslepia, kolegė Morgana, kuri turėtų narkotikų prevencija užsiimti, ji neslepia, kad vartoja narkotikus“, – kalba valstietis Aurelijus Veryga.

Paklausti, ką apie tai mano už narkotikų dekriminalizavimą pasisakantys laisviečiai, nepavyko. Tiek Frakcijos Seime seniūnas Vytautas Mitalas, tiek ir jo pavaduotojas Tomas Vytautas Raskevičius atsisakė apie tai kalbėti.

Tokie tyrimai Lietuvoje kartais atliekami mokyklose, o rezultatai visose vietose kur lankosi daug žmonių skamba skandalingai. Mat tiriant ieškomi net ir menkiausi narkotikų pėdsakai, o jų gausu visur kur vaikšto daugiau skirtingų žmonių.

Panašus tyrimas pernai buvo atliktas Jungtinės Karalystės parlamente. Tada narkotikų pėdsakų buvo rasta 11-oje iš 12-os tirtų parlamento tualetų, dėl to Britanijoje kilo skandalas.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer