Latvijoje užregistruota pirma tos pačios lyties pora: „Pagaliau mes egzistuojame“

Nuo pirmadienio, liepos 1 d., tos pačios lyties poros Latvijoje gali oficialiai užregistruoti savo santykius pas notarą. Pirmoji pora tai padarė iškart po vidurnakčio, kai tik leido įstatymas.

„Pagaliau valstybės akyse mes egzistuojame, mes esame“, – interviu laidoje „900 sekundžių“ savo emocijas apie šį įvykį atskleidė pirmoji Latvijoje oficialiai įregistruota pora – Janis Lotsas ir Maksimas Ringo, rašo portalas tv3.lv.

Nuo liepos mėnesio įsigaliojo reglamentas, kuriuo įvedamas naujas teisinis institutas – partnerystė. Pagal jį visos poros, įskaitant tos pačios lyties poras, ateityje galės registruoti savo santykius.

Tai buvo šokas“

Būdami pirmieji savo santykius įregistravę pas notarą, Janis ir Maksimas interviu metu neslėpė jaudulio, džiaugsmo ir susijaudinimo, kurį šis ypatingas įvykis įnešė į jų gyvenimą. 

„Tai buvo šokas, nes nesame pripratę prie tokio didelio žiniasklaidos dėmesio. Kai atvykome, pasijutome tarsi būtume įžymybės. Be to, tokioje situacijoje patirti šiek tiek streso. Paskui vienu momentu pasidarė ramu“, – apie pirmuosius jausmus registruojant partnerystę pasakoja Janis, o Maksimas užbaigia mintį pridurdamas: „kas bus, tas bus…“

Vertindamas, kaip naujasis statusas paveiks abiejų vyrų gyvenimą praktiniu požiūriu, Janis atkreipė dėmesį, kad abu turi bendras sąskaitas ir ateityje jiems nebereikės rūpintis ir skaičiuoti, kiek vienas kitam pervedė pinigų. Jiems taip pat svarbu, kad kai kitas turės sveikatos problemų ir pateks į ligoninę, kitas galės dalyvauti šioje situacijoje.

Paklaustas, kaip naujasis statusas juos veikia psichologiškai, Janis sako, kad jaučiasi, jog tos pačios lyties poros pagaliau egzistuoja valstybės akyse: „Pagaliau valstybės akyse mes egzistuojame, mes esame. Kaip jau ne kartą buvo sakyta ir kalbėta, tai pirmas didelis žingsnis mūsų šalyje“.

www.tv3.lt

Site Footer