Lavrovas: Rusija nėra švari ir to nesigėdija

Išskirtiniame interviu britų žurnalistui Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Rusija nėra švari ir to nesigėdija.

S. Lavrovas BBC žurnalistui Steve Rosenbergui davė išskirtinį interviu. Kaip rašo žurnalistas, beveik keturis mėnesius trunkantis Rusijos karas prieš Ukrainą kainavo tūkstančius civilių gyvybių, Ukraina buvo sugriauta, tačiau S. Lavrovas žiūrėdamas tiesiai į akis aiškina, kad viskas nėra taip, kaip atrodo.

„Mes neįsiveržėme į Ukrainą“, – aiškina jis.

„Paskelbėme specialią karinę operaciją, nes neturėjome visiškai jokio kito būdo paaiškinti Vakarams, kad Ukrainos įtraukimas į NATO yra nusikalstamas veiksmas“, – kalbėjo S. Lavrovas.

Lavrovas: „Rusija nėra švari“

S. Rosenbergo skaičiavimais, nuo karo pradžios, S. Lavrovas davė tik kelis interviu Vakarų žiniasklaidai.

Šio interviu metu jis pakartojo Kremliaus skleidžiamą teoriją apie tai, kad Ukrainoje neva buvo nacių. Kalbos apie nacius Ukrainoje yra Vakarams jau gerai pažįstamas Kremliaus propagandos naratyvas. Rusija teigia, kad „denacifikuoja“ šalį, o karą vadina „specialiąja operacija“.

„Pacitavau jam oficialią Jungtinių Tautų ataskaitą apie Ukrainos Jahidnės kaimą Černihivo srityje, kurioje teigiama, kad „360 gyventojų, įskaitant 74 vaikus ir penkis neįgaliuosius, Rusijos ginkluotosios pajėgos privertė 28 dienas gyventi mokyklos rūsyje… Nebuvo tualeto, vandens… 10 pagyvenusių žmonių mirė“, – rašo žurnalistas.

„Ar tai kova su naciais?“ – S. Lavrovo paklausė S. Rosenbergas.

„Labai gaila, bet tarptautiniai diplomatai, įskaitant JT vyriausiąjį žmogaus teisių komisarą, JT generalinį sekretorių ir kitus JT atstovus, patiria Vakarų spaudimą. Ir labai dažnai jie naudojami Vakarų skleidžiamoms netikroms naujienoms stiprinti“, – svarstė S. Lavrovas.

„Rusija nėra švari. Rusija yra tokia, kokia yra. Ir mes nesigėdijame parodyti, kas esame“, – sakė S. Lavrovas.

 

Lavrovas Jungtinei Karalystei: „Taigi, pirmyn, darykite tai!“

S. Lavrovui šiuo metu yra 72-eji. Pastaruosius 18 metų jis atstovavo Rusijai tarptautinėje arenoje. Dėl invazijos į Ukrainą dabar Vakarų sankcijos buvo pritaikytos ir jam, ir jo dukrai.

JAV apkaltino S. Lavrovą, kad jis, būdamas Saugumo Tarybos nariu, skleidžia melagingą informaciją apie Ukrainą, skelbia ją agresore. Todėl S. Lavrovas laikomas tiesiogiai atsakingu už Rusijos invaziją.

Tuomet pokalbis pakrypo apie JK. Ji yra įtraukta į oficialų Rusijai nedraugiškų šalių sąrašą.

„Manau, kad nebėra net erdvės manevruoti, nes ir [ministras pirmininkas Borisas] Johnsonas, ir [Liz] Truss atvirai sako, kad turėtume nugalėti Rusiją, priversti ją atsiklaupti. Taigi, pirmyn, darykite tai!“ – sakė jis.

Praėjusį mėnesį L. Truss pareiškė, kad Rusijos prezidentas V. Putinas žemina save pasaulinėje arenoje ir kad Vakarai turi „užtikrinti, kad jis patirtų pralaimėjimą Ukrainoje“.

„Kai paklausiau S. Lavrovo, kaip jis dabar vertina Jungtinę Karalystę, jis atsakė, kad ji “vėl aukoja savo žmonių interesus dėl politinių ambicijų“, – rašo S. Rosenbergas.

Švaistosi kaltinimais žiniasklaidai

Neseniai prorusiški separatistai Ukrainoje mirties bausme nuteisė tris vyrus, du iš jų yra britai. Vakarai mano, kad būtent Rusija yra atsakinga už jų likimą.

„Manęs visai nedomina Vakarų akys. Mane domina tik tarptautinė teisė. Pagal tarptautinę teisę samdiniai nepripažįstami kovotojais“, – atsakė S. Lavrovas.

„Atsakiau, kad vyrai tarnavo Ukrainos ginkluotosiose pajėgose ir nėra samdiniai, o S. Lavrovas pasakė, kad tai turėtų nuspręsti teismas“, – rašo žurnalistas.

Tuomet interviu metu S. Lavrovas apkaltino BBC neatskleidus visos tiesos apie tai, kas esą vyko Rytų Ukrainoje, „kai aštuonerius metus civilius gyventojus bombardavo Kyjivo kariuomenė“.

„Pabrėžiau, kad per šešerius metus BBC daug kartų kreipėsi į separatistų valdomų teritorijų vadovybę, prašydama leisti nuvykti ir pamatyti, kas vyksta. Kiekvieną kartą mums buvo atsisakyta leisti įvažiuoti“, – teigia S. Rosenbergas.

Rusija apkaltino Ukrainą genocidu. Vis dėlto, 2021 m. sukilėlių kontroliuojamose teritorijose, anot save vadinančių prorusiškų „pareigūnų“, žuvo aštuoni civiliai gyventojai, o prieš metus  – septyni.

„Nors kiekviena mirtis buvo tragedija, sakiau, kad tai nėra genocidas. Užsiminiau, kad jei genocidas iš tiesų būtų vykęs, tuomet Luhansko ir Donecko separatistai būtų suinteresuoti, kad mes ten nuvyktume. Paklausiau, kodėl mūsų neįsileido“, – teigia S. Rosenbergas.

„Nežinau“, – atsakė S. Lavrovas.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer