Lietuva atsisako rusiškų dujų importo, ragina ES daryti tą patį

Lietuvos energetikos ministerija pranešė, kad reaguodama į karą Ukrainoje visiškai atsisakė rusiškų dujų importo.

„Esame pirmoji ES šalis tarp „Gazprom“ tiekiančių šalių, įgijusi nepriklausomybę nuo Rusijos dujų tiekimo, ir tai yra daugiametės nuoseklios energetikos politikos ir laiku priimtų infrastruktūros sprendimų rezultatas“, – sakė šalies energetikos ministras Dainius Kreivys.

Lietuvos rusiškų dujų importas šeštadienį buvo sumažintas iki nulio, o dabar visa paklausa patenkinama į suskystintų gamtinių dujų terminalą Klaipėdoje pristatomais kroviniais.

„Esant poreikiui, dujos į Lietuvą gali būti tiekiamos ir dujų jungtimi su Latvija, o nuo gegužės 1 dienos – per dujų jungtį su Lenkija“, – pranešė Energetikos ministerija.

Prezidentas Gitanas Nausėda sveikino šį žingsnį, sakydamas, kad Lietuvoje nebėra rusiškų dujų.

„Prieš metus mano šalis priėmė sprendimus, kurie šiandien mums leidžia be skausmo nutraukti energetinius ryšius su agresoriumi“, – tviteryje parašė Nausėda.

„Jei mes galime tai padaryti, tai gali padaryti ir likusi Europa“, – rašė jis.

2015 metais beveik 100% Lietuvos tiekiamų dujų buvo gaunama iš rusiškų dujų importo, tačiau padėtis per pastaruosius metus kardinaliai pasikeitė šaliai pastačius jūrinį SGD importo terminalą Klaipėdos uostamiestyje.

Praėjusiais metais apie 26% Lietuvos tiekiamų dujų buvo tiekiama iš Rusijos dujotiekio.

ES šalys labai priklauso nuo Rusijos gamtinių dujų namų šildymui ir elektros energijai, o kai kurios valstybės narės priešinosi visiškam embargui, taikydamos sankcijas.

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer