Lietuva pabrėžia NATO stiprybę Baltijos šalyse

Lietuvos prezidentė yra sakiusi apie daugiau nei 1 tūkst NATO kariai maždaug 100 kilometrų nuo jos sienos su Rusija siunčia aiškią žinią apie aljanso kolektyvinę galią Baltijos šalyse.

Po Rusijos įsikišimo į Gruziją ir Ukrainą pastaraisiais metais, NATO nusprendė sustiprinti savo veiklą šalyse, kurios ribojasi su Rusija ir Baltarusija.

„Dar niekada Lietuva nebuvo priėmusi tokio dydžio ir vientisumo sąjungininkų karinių pajėgų. Tai siunčia labai aiškią ir svarbią žinią visiems: NATO yra tvirtas ir vieningas“, – sakė prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Panašią žinią nusiuntė ir Vokietijos gynybos ministrė Ursula von der Leyen.

„Šiandien mes susibūrėme kaip NATO partneriais, kad patvirtintume tvirtą įsipareigojimą Lietuvos ateičiai. Niekada daugiau Lietuva neliks viena“.

NATO plečia savo buvimą regione iki tokio lygio, kokio nebuvo nuo Šaltojo karo laikų.

Lietuvoje kariams vadovaus Vokietija, Lenkijoje – JAV, Estijoje – britų, Latvijoje – Kanados.

JAV įsipareigojimas abejotinas

Prezidento Donaldo Trumpo išrinkimas sukėlė abejonių dėl JAV įsipareigojimo NATO. Jis anksčiau aljanso sąjungininkus apibūdino kaip „labai nesąžiningus“, nes neprisidėjo daugiau finansiškai.

Tačiau po telefono skambučio su JAV gynybos sekretoriumi Jamesu Mattisu Von der Leyen pasakė, kad jaučiasi užtikrinta.

„Po to, ką aptarėme, neabejoju jo giliu įsitikinimu svarba NATO ir amerikiečių įsipareigojimas viduje NATO tam, ką sutarėme“, – sakė ji iš Lietuvos Ruklos karinės bazės.

Ji keliaus į Vašingtoną, kur penktadienį (vasario 10 d.) dalyvaus pirmame susitikime su Mattisu.

Trumpas kalbėjosi telefonu NATO Generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas sekmadienį (vasario 5 d.), kuriame JAV prezidentas sutiko gegužę susitikti su aljanso lyderiais Europoje.

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer