Lietuva patvirtina planus priimti JAV sunkiąją ginkluotę

Lietuva pasinėrė į Baltijos šalių ir Rytų Europos šalių samplaika, kurios artimiausiu metu turėtų dislokuoti JAV sunkiąją ginkluotę.

Premjeras Algirdas Butkevičius patvirtino, kad jo šalis derasi su Vašingtonu ir yra pasirengusi laikinai priimti įrangą, kol bus kuriami planai dėl nuolatinės ginkluotės vietos.

„Sakyčiau, kad mūsų regionui gresia didžiausias pavojus“, – sakė jis. „Taigi aš manau, kad dėmesys NATO ir jos aukščiausia vadovybė, apimanti ne tik žodžius, bet ir veiksmus bei artimiausios ateities planus, visa tai yra labai teigiamas dalykas mūsų šaliai ir mūsų žmonių saugumui“.

Keli šimtai JAV karių rotuojasi Lietuvoje ir dalyvavo daugelyje NATO karines pratybas šalyje šiemet.

Šios naujienos skelbiamos New York Times pranešime, kuriame teigiama, kad JAV planuoja perduoti sunkiąją karinę techniką kelioms regiono šalims, įskaitant Estiją, Latviją, Lenkiją, Rumuniją, Bulgariją ir galbūt Vengriją.

Rusijos įsikišimas į Ukrainą sukėlė didėjantį nerimą kaimyninėse šalyse. Maskva kol kas nekomentuoja tariamų siūlymų dėl JAV ginkluotės, o Pentagonas teigia, kad joks sprendimas dar nepriimtas.

Tačiau ataskaitose teigiama, kad jei planai bus patvirtinti, jie bus pradėti įgyvendinti anksčiau NATO Gynybos ministrai susitiks Briuselyje 2015 m. birželio 24 d.

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer