Lietuvos gamta pademonstravo savo galią: užfiksavo stulbinančią akimirką

Vakar, gegužės 22 dieną, nuo Baltarusijos link Lietuvos slinko tamsūs debesys. Juos pamatęs Ričardas griebėsi fotoaparato ir užfiksavo kraują stingdantį vaizdą.

Vyro darytoje nuotraukoje tarsi susilieja du pasauliai, kuriuos skiria tamsūs audros debesys. Šia nuotrauka jis pasidalijo ir su naujienų portalu tv3.lt.

Pasidalijo kraują stingdančiu kadru

Ričardas šia nuotrauka pasidalijo savo socialiniame tinkle „Facebook“. Jis pasakojo, kad dar svarstė, ar vertėtų vykti link tamsių ir žaibuojančių debesų, ar nuvykus vaizdas nebebus tokio, kokio tikėtasi.

„Vakar radaruose stebėjom, kaip žaibuodami debesys nuo Baltarusijos slenka Lietuvos link. Ir buvo klausimas, ar verta vykti jų pasitikti, ar, kol nuvyksim, jie susilpnės ir nustos žaibavę“, – įraše rašė jis. 

Tačiau užfiksuoti itin retą kadrą vyrui pavyko ir jis tuo pasidžiaugė kartu su savo sekėjais:

„Nenusivyliau – pasitikau didžiulį blyksintį debesį. Vienas kadras iš šios nakties žaibų medžioklės.“

Kaip anksčiau socialiniuose tinkluose pranešė Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba (Meteo.lt), Lietuvoje žaibai itin intensyviai trankėsi antradienį, fiksuotas didžiausias žaibų išlydžių skaičius.

„Atkreiptinas dėmesys į tai, jog antradienį buvo užfiksuotas kol kas didžiausias žaibų išlydžių skaičius:

  • gegužės 18 d. – 119
  • gegužės 19 d. – 2081
  • gegužės 20 d. – 2519
  • gegužės 21 d. – 4331“, – dalijosi jie. 

Lietuvą užgrius ciklonas

Kaip anksčiau rašė naujienų portalas tv3.lt, sinoptikė Elvyra Latvėnaitė pateikė naujausią šios ir kitos savaitės orų prognozę. „Facebook“ grupėje „Orų entuziastai“ ji pasidalijo platesne prognoze ir pasakė, kas laukia.

Pasak sinoptikės, virš Skandinavijos ir dalies Baltijos regiono įsikūrė sausas šiaurietis anticiklonas, o pietvakariuose stiprėja ciklonas Lisa. Vis tik jis gausiu lietumi palaistys tik Vokietiją ir Pietų Europą. Tuo metu Lietuva atsidurs dviejų atmosferos sistemų sandūroje.

„Atmosferos frontai su didesniu ir ilgesniu lietučiu mūsų nepasieks. Tad kol kas tik popietinės liūtys, po vasariškos šutros susidarę, kai ką atgaivins.

Perkūnas vis dundės, o su su juo ir kruša kai kur iškris (stebėkite faktinius radarų ir žaibų išlydžių žemėlapius ), bent jau langus užsidaryt ir pasislėpti spėsit. Panašūs, šilti, daugiausia su trumpu lietumi ir perkūnijom orai, bus ir šią ir, ko gero, dar visą kitą savaitę.

Iki šios svaitės pabaigos kiek gaivesni rytinių krypčių vėjai pūs. Į savaitės pabaigą jau turėtų ne tik dienomis, bet ir naktimis palyti. Kitos savaitės pradžioj dar mažiau lietaus sulauksim“, – skelbė E. Latvėnaitė.

Artimiausių orų prognozė

Ketvirtadienį, gegužės 23 d., trumpai, su perkūnija palis, gausiau dieną. Vėjas rytų, pietryčių naktį 6–11 m/s, dieną 8–13 m/s. Naktį 12–15, dieną 21–26 laipsnių šilumos.

Penktadienį, gegužės 24 d., protarpiais palis, dieną vėl su perkūnija. Vėjas pietryčių naktį 7–12 m/s, dieną 5–10 m/s. Naktį 13–16, dieną 23–28 laipsnių karščio.

Šeštadienio, gegužės 25-osios, naktį be ženklesnio lietaus, dieną protarpiais, su perkūnija palis. Vėjas nepastovus 4–8 m/s. Naktį 12–15 laipsnių, dieną 23–28.

Sekmadienio, gegužės 26-osios, naktį be ženklesnio lietaus, dieną protarpiais, su perkūnija palis. Vėjas nepastovus 4–8 m/s. Naktį 11–14, dieną 20–25 laipsnių.

Pirmadienio, gegužės 27-osios, naktį be lietaus, dieną turėtų nedaug, su silpna perkūnija, palyti. Vėjas nepastovus 4–8 m/s. Naktį 12–16, dieną 23–26 laipsnių šilumos.

Antradienį, gegužės 28 d., be lietaus. Vėjas nepastovus 4–8m/s. Naktį 12–16, dieną 20–25 laipsniai.

www.tv3.lt

Site Footer