Gitanas Nausėda: „Lietuva nusipelno turėti daugiau gyventojų”

Ketvirtadienį duodamas komentarus žiniasklaidai, prezidentas Gitanas Nausėda žurnalistams komentavo, jog savo šansus antrajame ture vertina gerai – tiesa, šį kartą jau nekomentavo, kiek procentų tikisi surinkti. O paklausta apie svarbiausius darbus jis atsakė, jog sieks „kompleksiškai skatinti šeimų politiką“

Anksčiau G. Nausėda sakė, jog antrame ture tikisi surinkti iki 75 proc. balsų. Šiandien kalbėdamas žiniasklaidai jis buvo kiek atsargesnis, nors panašu, jog vis dar tiki pergale.

„Šiuo metu rezultatas 0-0. Viskas priklausys nuo to, kiek žmonių dalyvaus rinkimuose, kaip aktyviai norės išreikšti savo pilietinę poziciją

Manyčiau, kad balsavimo aktyvumas yra neblogas.  Bet visada galima šiek tiek geriau. Todėl kviečiu visus piliečius išreikšti savo nuomonę“, – kalbėjo Nausėda.

„Nenorėčiau kalbėti apie rezultatą, kaip minėjau, jis priklausys nuo rinkėjų aktyvumo. Bet pergalė yra pergalė“, – pridūrė prezidentas.

G. Nausėda taip pat pakartojo anksčiau išsakytas mintis, jog savo penkerių metų kadencija vertina gerai.

„Vertinu gerai. Ir manau, kad skirtingai nuo 2019 metų, penkerių metų laikotarpis parodė, kad stengiausi įgyvendinti tuos tikslus, kuriuos sau iškėliau. Buvo iššūkių, kurių anksčiau nebuvo. Ir pandemija, migracijos krizė, karas Ukrainoje. Visą šį laiką tvirtai ėjau į priekį – tų tikslų, kuriuos užsibrėžiau, sieksiu ir toliau“, – žadėjo prezidentas.

Prioritetas – šeimų politika

Na, o paklaustas, ką gi išrinktas prezidentu laikytų didžiausiu prioritetu antrai kadencijai, G. Nausėda prasitarė, jog norėtų plėsti paramos šeimoms sistemą.

„Labai noriu kompleksiškai prieiti prie šeimų skatinimo politikos. Ir  šiuo metu esame pateikę NPD už kiekvieną vaiką idėją Seimui. Bet reikia į problemą žiūrėti kol kas kompleksiškiau, siekti sutarimo su vyriausybe, ko gero būsimąja vyriausybe. Kad šeimų politika būtų pagrįsta ne tik lengvatomis, bet ir atitinkama būstų politika, darbo rinkos reguliavimo elementais. Kad žmonės, kurie augina vaikus suprastų, jog valstybė nepalieka jų likimo valiai“, – kalbėjo G. Nausėda.

„Mes tikrai norime, kad Lietuvoje būtų daugiau vaikučių, Lietuvoje mokyklos pilnėtų. Toks gražus kraštas nusipelno turėti daugiau gyventojų“, – pridūrė prezidentas.

www.tv3.lt

Site Footer