Lietuvos prezidento rinkimai: Nausėda ir Šimonytė pateks į antrąjį turą

Lietuva laikoma viena nelygiavertiškiausių Europos Sąjungos šalių – vienas iš daugelio iššūkių, su kuriais susiduria naujasis prezidentas.

O tai galėtų būti arba Nepriklausomas Gitanas Nausėda, arba Ingrida Šimonytė, krikščionė demokratė.

Nausėda, vyresnioji ekonomistė, pirmame šio savaitgalio prezidento rinkimų ture surinko daugiau nei 30 proc. Jis pažadėjo išklausyti tuos, kurie jaučiasi palikti valdančiojo elito visoje mažoje Baltijos tautoje.

„Manau, kad turime labai gerus šansus tęsti savo darbą ir turbūt dar kartą pabrėžtume, kaip svarbu apsilankyti savivaldybėse, nes per pastaruosius kelis mėnesius norėjome aplankyti visas savivaldybes“, – sakė Nausėda.

Skaityti daugiau: Lietuvos prezidento rinkimai paaiškinta

Ingrida Šimonytė yra buvusi finansų ministrė, Seimo, parlamento narė – pykčio dėl korupcijos ir mažų atlyginimų kamuojamuose rinkimuose ji akcentavo, kaip svarbu išklausyti toli nuo didmiesčių.

„Nepriklausomai nuo to, kokius rezultatus turėjome pirmajame ture, vis tiek turime atsižvelgti į dalykus, kurie svarbūs ne tik didiesiems šios šalies miestams, bet ir mažesniems miesteliams bei regionams, kad šalis būtų sėkminga“, – sakė Šimonytė.

Trečias balsavime liko Saulius Skvernelis, šiuo metu einantis premjero pareigas. Jis pripažino pralaimėjęs ir nedelsdamas paskelbė apie savo atsistatydinimą.

Antrasis balsavimas numatytas gegužės 26 d.

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer