Liudo ir Sigitos Mikalauskų dukros Miglės krikštynos: krikšto tėvais tapę kaimynai ir ledų piknikas

Garsus operos solistas Liudas Mikalauskas su žmona Sigita pakrikštijo savo trečią vaiką, dukrelę Miglę. Ceremonija buvo itin jauki, didingą nuotaiką kūrė ne tik simboliškai pasirinkta Išlaužo Švč. Mergelės Marijos, Krikščionių Pagalbos bažnyčia ir jos kunigas Vilius Sikorskas, bet ir šiltas pasibuvimas po ceremonijos „ledų piknike“.

Išlaužo Švč. Mergelės Marijos, Krikščionių Pagalbos bažnyčioje Liudas ir Sigita Mikalauskai pakrikštijo dukrą Miglę.

Šią bažnyčią, kaip pasakojo naujienų portalui tv3.lt, pasirinko ne be reikalo.

„Jau kelerius metus, kai tik turime laiko ir kai Liudas neturi renginių, važiuojame į šią bažnyčią, ieškodami laiko sau. Laikome ją savo parapija. Smagus sutapimas, kad jai dabar klebonauja Vilius Sikorskas, kuris mus sutuokė. Užsimezgė graži draugystė, bičiuliaujame jau ne vienerius metus“, – naujienų portalui tv3.lt pasakojo Sigita.

Dukrai jie suteikė Onos krikšto vardą. „Šventa Ona imponuoja kaip šventas žmogus, bet mums šis vardas svarbus dėl Liudo močiutės, Miglės prosenelės, kuri dar gyva“, – pridūrė ji.

Jautri akimirka

Anot S. Mikalauskienės, kai planuoji ceremoniją, atrodo, kad bus tik patys artimiausi žmonės. Po to ji nusijuokė, nes suskaičiavusi suprato, kad iš viso atvyko 35 žmonės.

„Ceremonijos metu Miglė prabuvo puikiai, o balsą parodė tik vandens pylimo metu. Gražiai balsiukas aidėjo bažnyčioje, viskas tvarkoje.

O tėveliams visa ceremonija buvo kelianti jaudulį ir graudulį, klebonas sukūrė labai jaukią aplinką, atrodė, atsimerki, užsimerki ir jau baigėsi. Jautėmės kaip namie, mums tai buvo didi diena, kurią atsiminsime ilgai“, – sakė pašnekovė.

Krikšto tėvais tapo… kaimynai Edmundas ir Diana Laukaičiai! Sigita papasakojo apie jų glaudų ryšį ir itin artimą kaimininkystę.

„Su kaimynais bičiuliaujamės nuo pat įsikraustymo. Pas mus taip yra, kad čia, Plutiškėse, gyvena keturios šeimos, bet kurią iš jų gali vakare ekspromtu pasikviesti į svečius arba nueiti pas kitus į namus“, – kalbėjo pašnekovė.

Nepavyko laikytis vienos tradicijos

Krikšto metu Liudo ir Sigitos dukrai Miglei buvo keturi su puse mėnesio. Laikytis tradicijos pakrikštyti iki trijų mėnesių šįkart nepavyko.

„Visą laiką laikėmės krikščioniškos tradicijos krikštyti vaiką iki trijų mėnesių, su Jonu šis planas pavyko puikiai, o su Migle tai nusikėlė mėnesiu vėliau, nes jai buvo beveik keturi su puse mėnesio. Kadangi mūsų pirmi du vaikai yra „vasarinukai“, tai suplanuoti buvo lengviau, o Miglė gimė gruodžio 31 dieną, buvo šalta, o ir pati labai reikli mažylė“, – šypsojosi ji.

Sigita tikino, jog specialios datos krikštynų šventei nesirinko. Tačiau atsižvelgė į kelis aspektus, o galų gale gegužės 12-oji tapo ne vieną šventę talpinanti diena.

„Visos šventės vyksta penktadieniais arba šeštadieniais, bet šįkart įvyko sekmadienį. Iš esmės, organizuojame šventes tada, kai nedirba tėtis. Iš pradžių norėjome krikštyti per vardadienį, bet negalėjo Liudas, tai pasirinkome gegužės 12 dieną.

Kai rinkomės, net nežinojome, kad tą dieną vyks ir prezidento rinkimai. O dar ir Šeštinės! Na tai išėjo tikra švenčių šventė“, – džiūgavo moteris.

Miglė Ona dėvėjo baltą suknutę. „Pamiršome galvos kaspiną, bet ką padarysi. Paskolino draugai, gražu, kai „nelaimėje“ draugą pažinsi“, – šypsojosi pašnekovė.

Nors ir Mikalauskų šeima norėjo akcentą dėti į bažnyčią, o ne į pasibuvimą po ceremonijos, bet vis tiek važiavo į sodybą, kadangi buvo atvykusių žmonių ir iš tolėliau.

„Užsakiau ledų pikniką – atvyko ledų vagonėlis ir dalija ledus kaušeliais su įvairiais pabarstukais, uogomis ir užpilais. Atsimenu, labai su baime laukiau šios dienos, nes prieš dvi savaites rodė, kad bus vos 10 šilumos ir lietus, tad ledai neatrodė gera idėja. Ačiū Dievui, oras pasitaisė, buvo apie 20 laipsnių šilumos“, – naujienų portalui tv3.lt pasakojo Sigita.

www.tv3.lt

Site Footer