Lukašenka ir Merkel susitarė dėl ES derybų dėl Baltarusijos migrantų krizės

Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka ir laikinai einanti Vokietijos kanclerės pareigas Angela Merkel susitarė pradėti derybas Europos lygiu, kad išspręstų besitęsiančią krizę prie jų bendros sienos, trečiadienį pranešė Minskas.

A. Lukašenkos biuras nurodė, kad abu lyderiai sutarė, kad „problema turi būti iškelta iki Baltarusijos ir ES (santykių) lygio ir kad abiejų šalių paskirti pareigūnai turėtų nedelsiant pradėti derybas“.

Merkel atstovas spaudai sakė, kad per naujausią pokalbį telefonu kanclerė „pabrėžė būtinybę dirbti su JTVPK parama. [the United Nation’s Refugee Agency] ir JT migracijos ir bendradarbiaujant su ES Komisija teikti humanitarinę pagalbą ir sugrįžimo galimybes susijusiems žmonėms.

Šis pranešimas paskelbtas praėjus dienai po to, kai blokas pareiškė, kad Baltarusijai taikys naują – ir penktą – sankcijų paketą dėl krizės.

ES kaltina Baltarusijos valdžią surengus krizę pasienyje, viliojant žmones iš Artimųjų Rytų ir Afrikos šalių į Minską, žadant, kad jie galės kirsti sienas su Lenkija, Lietuva ir Latvija.

Lenkija tvirtina, kad pastaruoju metu į Minską buvo nuskraidinta ir prie šalies sienos išsiųsta per 15 000 migrantų.

Lukašenka kaltinimus neigia.

Trys Baltarusijos kaimyninės ES šalys dėl antplūdžio savo pasieniuose paskelbė nepaprastąją padėtį.

Padėtis pastarosiomis savaitėmis pablogėjo, nes Baltarusija ir Lenkija kaltinami nelegalių atstumtų gabenimu ir migrantų grupėmis, įstrigusiomis tarp dviejų šalių ir miegant minusinėje temperatūroje.

Nuo vasaros pabaigos pasienyje žuvo mažiausiai 10 žmonių.

Lukašenka ir Merkel pirmadienį aptarė krizę per 50 minučių trukusį pokalbį telefonu. Minskas pasakė skambučio skaitymas kad „buvo ilgai diskutuojama apie migrantų problemos sprendimo būdus ir perspektyvas, siekiant užkirsti kelią padėties eskalavimui pasienyje“.

„Kitas svarbus aspektas, apie kurį kalbėjo Baltarusijos prezidentas ir laikinai einantis Vokietijos kanclerį, buvo humanitarinė parama pabėgėliams teikiant jiems humanitarinę pagalbą“, – priduriama jame.

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer